Teksti suurus:
A A A

Võidutule toovad Läänemaale Mia Mai Muru ja Eda Aavik

13.06.2022
Tuletoojad Mia Mai Muru ja Eda Aavik
Autor: Markus Sein
Kodutütarde organisatsioon tähistab tänavu oma 90. aastapäeva ning seetõttu on selle liikmetel auväärne ülesanne viia võidupühal Vabariigi presidendi Alar Karise poolt Saaremaalt teele läkitatud võidutuli kodumaakondadesse. Läänemaale toovad võidutule Lääne ringkonna kodutütar Mia Mai Muru ja noortejuht Eda Aavik.
Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilane Mia Mai Muru on olnud tubli ja aktiivne kodutütar juba 8 aastat. “Ta osaleb ise paljudel üritustel ning aitab neid ka korraldada. Tal on edukalt läbitud I järk, teda on tunnustatud hoolsuspaela ja hoolsusmärgiga,” iseloomustab Mia Maid Lääne ringkonnavanem Maire Kruus. Muru on saavutanud oma meeskonnaga maakondlikel rännakutel mitmeid aastaid väga häid tulemusi ning esindanud Lääne ringkonda edukalt ka patrullvõistlusel “Ernake”, kus ta saavutas sel aastal esimese koha. Mia Mai kuulub noorte esindusse „Kärajad“ ja annab seeläbi oma panuse erinevate ürituste – matkade korraldamisesse. Koos Henrieth Kampmanniga aitavad nad Oru koolis õpetada väikeste kodutütarde ja noorkotkaste rühma.

Noortejuht Eda Aavik on aktiivne naiskodukaitsja juba 2009. aastast. Kodutütarde Lääne ringkonnavanema Maire Kruusi sõnul on Eda rõõmsameelne, aktiivne ja alati olemas noortejuht. “Tema panus organisatsiooni on mõõtmatu. Ta on alati olemas kui on vaja koondustel abiks olla, rännakutel kontrollpunktides tegutseda ning on ema eest noortele kõikides laagrites.” Lisaks oma huumorimeelega paneb Eda naerma kõik noored ja ka täiskasvanud. Eda on abiks Maris Eskole rühmade Valged Kotkad ja Metsküla Merikotkad noorte õpetamises.
 

rms Markus Sein
Lääne maleva teavitusmeeskond