Teksti suurus:
A A A

Võidupüha tähistamine Ridalas, 23, juunil 2022

17.06.2022
Võidupüha Ridalas, 23.06.2020
Autor: A.TarmulaVõidupüha tähistamine algab kogunemisega kell 16 Ridala kirikus.
Kell 16.30 saabub Eesti Vabariigi presidendi läkitatud võidutuli Ridala  kirikusse, tule toovad Läänemaa noorkotkas Märt Õiglas ja kodutütar Karen Loorens, neid saadavad kaitseliitlane Siim Jeeberg ja naiskodukaitsja Diana Saarniit, tule võtab vastu Kaitseliidu Ridala kompanii kunagise pealiku Johannes Magnus’e pojapoeg, Heiki Magnus.
EELK Ridala Püha Maarja Magdaleena kirikus süüdatakse võidutulest mälestusküünlad Vabadussõjas oma elu ohverdanud Ridala kihelkonna poegade, Kaitseliidu Lääne maleva ohvitseride ja Läänemaa metsavendade mälestustahvlite ees.
Mälestuspärg asetatakse Ridala kirikus 1928.a. avatud Vabadussõja mälestustahvli ette, millel üheksa langenu nime, ja tekst: „Ridala kihelkonna poegade mälestuseks, kes isamaa kaitsmiseks oma elu ohverdasid EESTI VABADUSSÕJAS 1918-1920“.
Kirikusse asetatakse mälestuspärg kõigile, kes läbi aegade Eesti eest võidelnud, teinud seda relvaga, või relvata.
Maailmas on olukord ärev. Võidupühal asetatakse Ridala kirikusse mälestuspärg hukkunud Ukraina võitlejate mälestuseks, kes Ukraina Vabadussõjas, kaitstes oma kodumaad, on ohverdanud oma elu. Ukraina Vabadussõda on sõda Euroopa vabaduse eest.
 
Palvusel teenib Ridala koguduse õpetaja Küllike Valk, kõneleb Margus Kasterpalu ja kontsertosas esinevad Ridala laululapsed, juhendaja Anne Pääsuke.

Seejärel jätkub võidupüha tähistamine Ridala lipuväljakul võidutule jagamisega kogukonna seltsidele, küladele ja taludele. Pärast võidutule jagamist süüdatakse jaanituli, on kaetud lauad - tehakse grilli ning meeleolu aitab üleval hoida päevakohane muusika.

Võidupüha tähistamise Ridala komitee; Läänemaa Vabadusvõitlejate Ühendus,  Eesti Endiste Metsavendade Liit, Kaitseliidu Lääne maleva Haapsalu malevkond, Läänemaa Memento, Haapsalu Tarbijate Ühistu, Naiskodukaitse Lääne ringkonna Haapsalu jaoskond  ja EELK Ridala Püha Maarja Magdaleena kogudus.
 
Oleme oodatud võidupüha tähistamisele Ridalas!
 
Korralduskomitee nimel
Heiki Magnus