Teksti suurus:
A A A

Ülo Tuisk 12.10.1932-16.12.2019

18.12.2019
Ülo TUISK oma 85. sünnipäeval 12.10.2017
Iga hüvastijätt on mõneti kurb ja eriti kurb on siis kui see on viimane ja paratamatu. Seekord jätame hüvasti Hiiumaale ning hiidlastele väga olulise organisatsiooni taaslooja ning väga olulise arendajaga. 16. detsembri õhtul lahkus meie hulgast 87-aastasena Kaitseliidu Lääne maleva Hiiumaa malevkonna taastaja, Valgeristi kavaler, Kaitseliidu lääne maleva auliige ja Hiiumaa malevkonna aupealik Ülo TUISK.
 
Eesti Vabariigi taasiseseisvumise algusaastail 16. mail 1992.a. sai Ülo eestvedamisel teoks Kaitseliidu taastamine Hiiumaal – Hiiumaa malevkond maleva õigustes.

Mõne aasta pärast tegime Hiiumaal ka esimese õppuse koos soomlastest hõimuvelledega, esimese rahvusvahelise kogu Eestis. Igal õppusel ja koosviibimisel oli sõna otseses mõttes tulihingeliseks eestvedajaks ja organiseerijaks just Ülo, kelle isamaalised sõnavõtud ja kõned kujundasid meie kaitseliitu.

Tema unistuseks oli taastada Merekaitseliit ja ta oli legendaarse mereoperatsiooni juht 8.-9. juunil 1992 kahe Nõukogude merejõudude kaatri valdamiseks, millest ühe tõi Orjaku sadamasse. Sinna sel jääda siiski ei lubatud ja see jäi okkana Ülo südamesse, aga lisas indu tegutsemiseks ja meie kaitseliidu arendamiseks.
 
Pärast erru minemist, vanuse vastu ei saa meist keegi, oli Ülo alati kohal igal rivistusel ja sündmusel, andes oma olekuga– meremehe munder ja merekaitseliidu lipp, veelgi juurde nii pidulikkust kui isamaalisust.

Ülo Tuisku on autasustatud Kaitseliidu medalite ja teenetemärkidega, Eesti Endiste Metsavendade Liidu, Läänemaa Vabadusvõitlejate Ühenduse ja mitmete teiste organisatsioonide autasudega ning ka Soome teenetemedalitega. Hüvasti, Ülo!

 
Urmas Selirand
Kaitseliidu Lääne malev
Hiiumaa malevkond
malevkonna pealiku abi