Teksti suurus:
A A A

Tuletoojad 2019

04.06.2019
Läänemaa ja Hiiumaa tuletoojad
2019. aasta Võidupüha paraadi tuletoojateks, kes viivad Vabariigi presidendilt võidutule maakondadesse, on malevate parimad sportlased. Tänavu möödub 125 aastat Rahvusvahelise Olümpiakomitee asutamisest ja kaasaegsete olümpiamängude algusest. Kehakultuur ja sport on olulisel kohal Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde igapäevases tegevuses. Seetõttu tahetakse selle aasta Võidupüha paraadil rahvale tutvustada meie parimaid.
Läänemaale toovad sellel aastal Võidutule:
Mati KALLEMETS (KL) on osalenud mitmetel KL MV ja KL KV ja maleva võistlustel ning saavutanud häid tulemusi. Osalenud maleva ja malevkonna üritustel. Eesti MV suusatamises oma vanuseklassis üle 10 medali, talitreatlonis Euroopa MV hõbe, Estolopeti pikamaa suusatamise etapivõite 6, orienteerumises Eesti MV üle 30 medali, laskeorienteerumise teatevõistluse MM kuld, 3 korda valitud Läänemaa parimaks meesveteran sportlaseks.

Gertu KÜTTMANN (KT)on kodutütar juba kaheksa aastat. Eelmisel aastal osales Gertu Kodutütarde väljaõppe üritustel 264 tundi. Gertu tegeleb kettaheitega, kuulitõukega ja vasaraheitega. 2018. a saavutas Gertu Eesti noorte karikavõistlustel noorte vanuseklassis I koha vasaraheites ning Rakveres toimunud Eesti noorte võistlustel tuli Gertu vasaraheites teiseks. Kuulitõukes saavutas Küttmann 4. koha tõugates 3 kg raudmuna isiklikuks rekordiks 12.91. Ta on osalenud 2019 a. üleriigilistel lahtistel heitevõistlustel, kus saavutas tütarlaste U18 kettaheites, kuulitõukes ja vasaraheites I koha.

Hiiumaale viivad sellel aastal Võidutule:
Marge VÄHTER (NKK) on Naiskodukaitse Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonna liige aastast 2000. Oma pika liikmeks oldud aja jooksul on Marge olnud alati aktiivne kaasamõtleja. Aastatel 2012-2016 oli ta Hiiumaa jaoskonna esinaine. Marge Vähter on juhtinud Hiiumaa jaoskonna spordigruppi pikki aastaid. Esindanud nii Naiskodukaitset, kui Kaitseliidu Lääne malevat vabariiklikel võistlustel, viimane neist oli 10. märts võrkpallis, kus saavutati tubli 4. koht. Marge algatas Hiiumaal ametkondade (PPA, PA, Kaitseliidu, Naiskodukaitse ja Kärdla Linnavalitsuse) vahelised spordivõistlused. Marge eestvedamisel moodustati ka Hiiumaa jaoskonna jalgpalli naiskond, mis maakondlikel võistlustel naiste jalgpallis sai auväärse 2. koha. Samuti on ta panustanud noorte spordiharjumiste loomisesse. Seda NK ja KT laagriteks sportmängude korraldamise läbi ja eraelus õpetab noortele võrkpalli.

Kustu KÜNNAPAS (NK) Noorte Kotkaste liige alates 08.06.2013. Kustu Künnapas kuulutati 2018 aasta Hiiumaa parimaks sportlaseks noormeeste seas. Kustu tegeleb orienteerumisega aastast 2011 ning on vabariiklikus edetabelis kuni 18 aastaste noormeeste arvestuses teisel kohal. Viimane parim tulemus on 2018 aasta Hiiumaa orienteerumise karikavõistluste esikoht kuni 21 aastaste noormeeste arvestuses. Kustu jätkab praegu oma õpinguid Audentese Spordigümnaasiumis Otepääl, kus ta lisaks keskkooli ainetele tegeleb aktiivselt orienteerumisoskuse arendamisega.