Teksti suurus:
A A A

Tartu rahulepingu 103. aastapäeva tähistamine

23.01.2023
Tartu rahulepingu 102. aastapäeva tähistamine
Autor: Markus Sein
2. veebruaril 1920 kirjutati Tartus alla rahulepingule Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel. Õiguslikult on tänaseni oluline, et Tartu rahuga lõpetati Vabadussõda ja Venemaa tunnustas tingimusteta ja igaveseks ajaks Eesti Vabariigi iseseisvust. Tartu rahulepingut on nimetatud ka Eesti riigi sünnitunnistuseks.
Tartu rahu aastapäeva tähistamine Lääne maleva vastutusalas

Haapsalus toimub Tartu rahulepingu aastapäeva tähistamine linna lipuväljakul. Läänemaa kodutütred ja noorkotkad süütavad naiskodukaitsjate ja kaitseliitlaste toel Läänlaste Vabadussõja mälestussamba kõrval küünlad, millest moodustub number 103, mis tähistab aastaid, mis on möödunud selle olulise lepingu allkirjastamisest. 

Kell 18.00 algab samas kohas sündmusele pühendatud mälestushetk koos pärgade ja mälestusküünalde asetamisega ning Kaitseliidu Noorte Kotkaste Lääne maleva ja Kodutütarde Lääne ringkonna uute liikmete vande andmine. Tseremoonia järel minnakse kontsert–palvusele Jaani kirikusse.

Hiiumaal asetatakse pärg ja mälestusküünlad Kärdla Kiriku juures II maailmasõjas hukkunud hiidlaste mälestusmärgile samuti 2. veebruaril kell 18.00.

Vormsi jaoskonna naiskodukaitsjad asetavad mälestusküünla Hullo külas asuva Vabadussõja mälestussamba jalamile 2. veebruaril kell 18.00. 

Mälestusküünlad asetatakse ka Kullamaa, Lihula, Lääne-Nigula, Martna, Noarootsi ja Nõva Vabadussõja mälestussammaste jalamitele.