Teksti suurus:
A A A

Sõdurioskuste baaskursus 2019 Hiiumaal

20.02.2019
Sõdurioskuste baaskusruslased
Autor: Sven Luik
11.01-13.01.2019 a anti avapauk Lääne malevas toimuvale sõdurioskuste baaskursusele (SOK). Antud kursus toimub aja vahemikul jaanuar-juuni 2019, seitsmel nädalavahetusel. SOK-i korraldatakse malevas keskelt läbi üks kord aastas. SOK-il omandavad kursuslase kõik vajaminevad baasteadmised sõduri oskustest, et igapäeva teenistuses ja lahinguväljal hakkama saada. Kui kõik eelnevad kursused on toimunud Lääne maleva vastutusala mandri osas siis alanud SOK toimub suuremas osas Hiiumaal. Hiiumaal toimus viimane SOK 2009 aastal. Nii et 10 aastase vaheajaga jõuab ring jälle tagasi. Senimaani käisid hiidlased mandril toimuvatel SOK-idel.
Ajavahemikul 15.02-17.02 toimus Hiiumaal Lääne maleva sõdurioskute kursuse teine nädalavahetus, kus peamisteks läbivateks teemadeks olid topograafia, side- ja relvaõppe.

Topograafia õppe päädis teoreetilise õppe lõpuga, milleks tuli õppuritel sooritada kirjalik test. Testi sooritasid õppurid esimese korraga positiivsele hindele, keegi läbi ei kukkunud. Nüüd jääb, vaid kinnistada kogu õpitud teadmisi järgnevate õppe nädalavahetustel praktilise tegevusega ehk orienteerumis harjutustega. Side õppes läbiti teoorias ja praktikas side üldised alused, sidejagunemine ning side loomine nii raadiojaamaga, kui ka traatside võrgu rajamine. Relva õppes läbiti viimased teooria õppe teemad, milleks olid laskeasendid, tuleliigid ja tõrgete kõrvaldamine. Järgneval õppenädalavahetusel keskendume juba praktilisele tegevusele Kapasto lasketiirus.

KL Lääne malev