Teksti suurus:
A A A

Reedel antakse start KL100 rattamatkale „Veereme sajaga“!

11.07.2018
Läänemaa noorkotkad jalgratastega, 1939
KL100 tähistamise raames läbi viidav jalgrattamatk on kogu Eestit hõlmav üritus eesmärgiga tähistada Kaitseliidu 100 aastapäeva. Jalgrattamatkal osalevad Kaitseliidu ja Kaitseliidu eriorganisatsioonide liikmed ning nende pereliikmed. Rattamatk „Veereme Sajaga“ toimub 13-15 juuli 2018 üle-Eesti. Jalgrattamatkal on 8 põhilist trassi pikkusega 50 kuni 250 km ja mille kõikide lõpp-punktid asuvad Paides.

Rattamatk „Veereme sajaga“ algab üle-Eesti 13. juulil  kell 10.00.

Läänemaal on rattamatka pidulik algus Haapsalu Lossiplatsil Läänlaste Vabadussõja mälestussamba juures Haapsalu lipuväljakul. Avasõnad ütleb Kaitseliidu Lääne maleva pealik kolonelleitnant Rasmus Lippur. Läänlaste Vabadussõja mälestussamba ajaloost kõneleb nooremveebel Heiki Magnus. Rattamatkast osavõtjate ja kokkutulnute nimel asetab Läänlaste Vabadussõja mälestussambale ühispärja KL Lääne maleva pealik kol-ltn Rasmus Lippur.
 
Edasi sõidame mööda Lihula maanteed ja pöörame Ridala kiriku juurde. Kiriku siseseinal asub 1928. aastal avatud Vabadussõja mälestustahvel kihelkonna kangelastele ning 2013. aastal avatud KL Lääne maleva ohvitseride ja Läänemaa metsavendade mälestustahvel. Sealt liigub rattamatk Ridala – Nigula teele. Teel külastame C. Kreegi sünnikohta Saanikas ja teeme joogipausi. Cyrillus Kreek oli muu hulgas ka KL Lääne maleva muusikapealik. Edasi suundume Lääne-Nigula kiriku juures asuva Vabadussõja mälestussamba juurde. Peale seda liigume läbi Kirimäe Martna kiriku Vabadussõja mälestussamba juurde. Martna kaupluse juures on ka söögi- ja joogipaus. Martnast hakkame liikuma Liivi suunas ja Liivilt pöörame Üdruma poole. Üdrumal teeme peatuse 1918.a. lahingupaiga mälestusmärgi juures. Sealt liigume tagasi Liivi poole ja võtame suunaks Kullamaa Vabadussõja mälestussamba. Vabadussõja mälestussammastest ja mälestiste ajaloost räägib nooremveebel Heiki Magnus. Peale seda liigume Kullamaa Keskkooli kus on ka esimese päeva lõpp ja ööbimine.

Teist päeva alustame Kullamaa Vabadussõja ausamba juurest kell 10.00 ja liigume edasi Raplamaa poole. Kulgeme mööda Märjamaa-Koluvere  teed Sipa sillani ja sealt pöörame ära Sipa-Varbola teele kus teeme ka joogipausi. Edasi liigume Tallinn-Pärnu mnt. suunas, ületame selle ja liigume edasi Varbola poole. Varbolas teeme peatuse kaupluse juures, kus on söögi- ja joogipaus. Edasi võtame suuna Kaiu poole. Vahepeal külastame Varbola linnamäge ja Alu mõisa ( Kaitseliidu kool). Teise päeva lõpetame Kaiu Põhikoolis, Leandri tee 1, Kaiu alevik, Raplamaa kuhu  jääme ka ööbima.

Kolmandat päeva alustame kell 10.00  Kaiu Põhikooli juurest ja võtame suuna Paide poole. Sõidame mööda Paide-Roovere-Kuimetsa maanteed. Vahastus teeme kaupluse juures väikese söögi- ja joogipausi ning külastame ka Vabadussõja mälestusmärki. Sealt edasi liigume Paide vallimäele, kus on ka rattamatka lõpp ja sinna peaksime orienteeruvalt jõudma kell 14.00.
Rattamatka põhikorraldaja on Kaitseliit koos Kaitseliidu Allohvitseride Kogu ja spordiselts Kaleviga.

Olete oodatud KL100 jalgrattamatka avamisele Haapsalus!

Heiki Magnus
nooremveebel