Teksti suurus:
A A A

President Kersti Kaljulaid külastas Kaitseliidu Lääne malevat

16.05.2021President Kersti Kaljulaid külastas eile, 13. mail Läänemaad. Visiidi raames kohtus ta siinsete omavalitsusjuhtide, ettevõtjate ning Läänemaa Naiste Tugikeskuse esindajatega. Kohtumisterohket päeva lõpetas president Kaitseliidu Lääne malevas.
Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Andres Välli ning staabiülem major Jüri Bachman tegid presidendile lühikese ringkäigu staabihoones ning andsid ülevaate maleva tegevusest, misjärel paluti president saali, kus teda ootasid LaKo ülem, võitlusgrupi esindaja, Lihula üksikkompanii ning Haapsalu ja Risti malevkondade pealikud, samuti Naiskodukaitse Lääne ringkonna aseesinaine, kodutütarde ja noorkotkaste esindajad. 
 
Oma kõnes tunnustas Vabariigi president Kaitseliidu suunda liikuda järjest enam territoriaalse struktuuri loomise suunas. Tema sõnul võime olla väga uhked selle üle, mida kõike Kaitseliit suudab ja oskab. 
 
“Lääne malev on väga elujõuline ning toimetab tegusalt väljaõppe ja noorte järelkasvu kasvatamisega,” ütles president Kersti Kaljulaid.
 
Kohtumisel räägiti Eesti kaitsest laiemalt, sealhulgas NATO ja liitlaste pideva kohaloleku suurendamisest ning ka sellest, kui oluline on Eestis vabatahtlik tegevus. Presidendi sõnul võiks juba koolides olla kogukonnapraktika, et kasvatada arusaama, et ühiskond pole tarbimiseks, vaid panustamiseks.
 
Kohtumise lõpetas traditsiooniline kingituste vahetamine ning ühispildi tegemine. Läänemaalt sõitis president ära ratta sadulas tõestades seeläbi, et terves kehas on terve vaim!