Teksti suurus:
A A A

Võitlejate õppepäev Läänes

04.03.2019
KL LN võitlejad väljaõppel
Autor: S.Luik
Märtsi esimesel nädalavahetusel täiendasid KL Lääne maleva võitlejad oma oskusi rünnaku ja objektiluure alal. Üheaegselt toimus õpe Kiltsi harjutusalal ning Lihula- ja Hiiumaa harjutusalal. Tegus nädalavahetus algas relvastuse ja varustuse kontrolliga ning lõppes relvastuse ja varustuse hooldamise ja kokkuvõtete tegemisega üksustes.  
01-02.03.19 toimus Kiltsi lennuväljal KL Lääne maleva jao rünnaku õpe, milles osalejad said harjutada objektiluuret ja rünnakut. Harjutus läks korda ning üksus sai oma õppetunnid rünnakul. Lisaks sai vastane, kes olid seekord ühe rühma liikmed, harjutada objekti kaitset ja läbi selle muuta ründava üksuse tegevuse põnevaks.

Hiiumaa malevkonna toimus väljaõppe päev laupäeval. Peale hommikusööki alustasime jao ülemate juhtimisel eelnevalt õpitu kordamisega. Seejärel kuulasime maastikul objektiluure teoreetilise osa ning alustasime harjutamisega.
Kui nüansid olid lihvitud ja harjutamisel tekkinud küsimused vastatud saime käsu. Lõpupraktika nõudis lisaks uue õpitu kasutamisele ka tugevat orienteerumisvõimet, kuna maastik ei olnud lihtne. Ülesanne sai täidetud pimedas.
 
02. märtsil toimus Lihula üksikkompanii järjekordne õppepäev, kus seekord oli kandvaks teemaks planeerimata ja planeeritud jaorünnak. Jaopealikud ja jaopealike abid kogunesid juba reede õhtul üksikkompanii kodus Lihula mõisas, et saada ülevaade õppepäeval kavandatavast ning arutati läbi jaopealiku ja tema abi rollid jaorünnakul.

Laupäevane õppepäev algas kogunemisega Lihula mõisa juures, kus peale varustuse kontrollimist liiguti maastikule. Kohale jõudes algas eelmisel õppepäeval omandatu ning uute teemade kombineerimisel intensiivne teoreetiline ja praktiline harjutamine.
Õppepäev lõppes õhtuhämaruse saabudes relvastuse ning varustuse hooldamisega ja päeva kokku võtmisega Lihula üksikkompanii kodus. Märtsis kogunevad Lihula üksikkompanii vabatahtlikud kaitseliitlased veel kuu keskel üldkoosolekule ning kuu lõpus Lääne maleva lahinglaskmistele.
Järgmine Lihula ÜKo vastutusalas läbi viidav õppepäev saab toimuma mai esimesel nädalavahetusel.