Teksti suurus:
A A A

Novembri lõpus möllab Lääneranna vallas Orkaan

07.11.2019
Hingekuu viimasel nädalavahetusel ehk 29. november kuni 01. detsember toimub Saaremaal, Hiiumaal ja Pärnumaal Kaitseliidu suurõppus Orkaan XIV. Pärnumaal leiab õppus peamiselt aset Lääneranna valla territooriumil.
Tegemist on iga-aastase suurõppusega, kuhu tuleb kokku ligi tuhat kaitseliitlast ja kaitseväelast põhiliselt Lääne maakaitseringkonna malevatest. Ühes Lääne, Saaremaa ja Pärnumaa maleva kaitseliitlastega osalevad õppusel ka Rapla maleva liikmed, kaitseväelased, Läti vabatahtlik riigikaitseorganisatsioon Zemessardze, Politsei- ja Piirivalveamet, Naiskodukaitse ja teised partnerid. Sel aastal toimub Orkaan juba neljateistkümnendat korda.

Pärnumaal harjutatakse kolme päeva jooksul Lääneranna valla kaitsmist. Õppuse tegevust võib kõige enam märgata Kalli–Vatla–Lihula vahelisel alal ja Lihula linnas.

Pärnumaa maleva teavituse ja tsiviil-sõjalise koostöö spetsialist Jaanus Mehikas loodab, et õppus Lääneranna valla elanikele suuri ebamugavusi ei põhjusta. “Õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, mis tähendab, et müratase lahingute alal võib olla tavapärasest kõrgem, aga öisel ajal aktiivset lahingutegevust ei toimu,” lisas leitnant Mehikas. Paukpadrunite, lõhkepakettide ja teiste imitatsioonivahendite kasutamisel jälgitakse ohutuseeskirju, mille eesmärk on tagada nii õppusel osalejate kui ka kõrvaliste isikute turvalisus.

Kuna valget aega on vähe, siis palume õppuse alal olla kõigil tavapärasest ettevaatlikum. Õppuse korraldamisele kaasa aitamisega saab igaüks anda oma panuse meie riigikaitsesse. Kaitseliit saab edukalt tegutseda vaid tänu meie kõigi toele.

Pühapäeval, 1. detsembril kell 13.00 toimub Lihula linnusemäel õppuse Orkaan lõpurivistus, kuhu on oodatud ka pealtvaatajad. Pakutakse sõdurisuppi ja tutvustatakse õppusel kasutatud Kaitseliidu ja partnerite tehnikat.

Õppusega seotud küsimuste ja probleemide korral võib pöörduda Pärnumaa maleva poole telefonil 717 9547 või meiliaadressil jaanus.mehikas kaitseliit.ee.

Foto: Mehis Born