Teksti suurus:
A A A

Maakaitseringkond tänas sõjapõgenike vastuvõtupunkte toetanud vabatahtlikke

29.05.2022
Kaitseliidu Lääne maakaitseringkond tänas vabatahtlikke riigikaitsjaid sõjapõgenike vastuvõtupunktides tehtud töö eest.
Venemaa sõjategevuse alates Ukrainas lahkusid lühikese perioodi jooksul paljud ukrainlased sõjapiirkondadest turvalisematesse riikidesse, sealhulgas Eestisse. Et suurt hulka inimesi sujuvamalt vastu võtta avati Eestis sõjapõgenike vastuvõtupunktid.

Ööpäevaringselt töötanud vastuvõtupunktides jagati Ukrainast tulnud inimestele vajalikku infot. See hoidis kokku Eestisse tulnud inimeste aega ja aitas põgenikel riigis kiiremini siseneda tööturule ning saada kooli- ja lasteaiakoht. Seejärel suunati Ukraina sõjapõgenikud ajutistesse majutuskohtadesse üle riigi.

Nende punktide toimimisse panustasid nõu ja jõuga ka paljud vabatahtlikud riigikaitsjad, kelle abi sõjapõgenike toetamisel oli märkimisväärne. Näiteks panustasid 71 Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonda - mille vastutusalas on Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaa - ning allorganisatsioonidesse kuuluvat priitahtlikku ligikaudu kahe kuu jooksul kokku 3410 töötunniga.

Laupäeval, 28. mail tänas Kaitseliidu Lääne maakaitseringkond koos Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuur neid inimesi panuse eest tänuüritusega. Kohaletulnuid tervitasid ning tänusõnad ja -kirjad koos kingitustega andsid üle Lääne maakaitseringkonna ja Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil ning Lääne prefektuuri prefekt Kaido Kõplas.