Teksti suurus:
A A A

Luurepatrullid hõivasid Lääneranna valla

07.10.2019
Autor: K.Kukk
Septembrikuu viimasel nädalavahetusel võis Lääneranna valla metsades näha ringi liikumas tavapärasest enam militaarriietuses mehi, naisi ja noorukeid. Toimusid patrullvõistlused “Kotkaretk” ja “Sügistorm”, millest esimene oli suunatud kodutütardele ja noorkotkastele ning teine kaitseliitlaste ja -väelastele aga ka naiskodukaitsjatele. Mõlemad võistlused lõppesid Lihula linnusemäel, kus pealtvaatajate rohkete kaasaelamiste saatel läbiti tõeline takistusterada, millest kuiva jalaga ei väljunud ükski võitleja.
Laupäeva varahommikul kogunesid Käru küla lähedal metsaveerel kuus neljaliikmelist võistkonda: Lihula üksikkompanii (2), NKK Lääne ringkonna, Hiiumaa malevkonna, Pärnumaa maleva ja Scoutspataljoni võitlejad. Osalejatele jagati kätte ülesanne koguda võimalikult palju luureinformatsiooni vastaste kohta ning edastada see etteantud aja jooksul kontrollpunktidesse. Pealtnäha kerge ülesanne ei olnud sugugi lihtsamate killast. Nimelt on Lihula üksikkompaniis 2017. aastal taasloodud sõjalis-sportlik patrullvõistlus oma olemuselt lühike, kuid intensiivne ning samal ajal ka põnev. Vahemaa, mida võistkonnad napi pooleteise päeva jooksul läbisid jäi 60-70 kilomeetri vahele. Võistluse ei teinud kergemaks ka ajaline faktor ning Lääneranna valla eriline maastik koos selle rohkete liikumiskeelualadega, mis tähendas, et kohati pidid võistlejad valima pikema tee. Võistlus pani proovile meeskondade koostööoskused ning võitlejate baasteadmised ja vastupidavuse. Kuuest stardil olnud võistkonnast jõudis finišisse viis. 

“Sügistorm püüab oma käsitluses ja elluviimises matkida võimalikult täpselt olukordi, mis võivad olla ülesandeks meeskonna suurusele patrullile nii luure- , lahing- kui ka toetusfunktsiooni täites, omades siiski mõõdetavat väärtust,” ütles ürituse korraldaja, Lihula üksikkompanii liige vanemveebel Andrus Aruots ning lisas, et kuigi tänavu osales võistkondi mullusest vähem, loodab ta, et tulevikus muutub see üha populaarsemaks.
Käesoleva aasta patrullvõistluse võitis kolmandat aastat järjest Pärnumaa maleva meeskond. Küsimusele, kuidas nad Sügistormiga rahule jäid, vastas Aruvälja-nimelise meeskonna liige Janno Lampp nii: “Sügistorm on väga hästi korraldatud patrullvõistlus. Meile meeldib, et igal aastal toimub see erinevates piirkondades, nii saab panna end proovile erinevatel maastikel ja ka ülesanded, mida korraldajad välja mõtlevad, on igal aastal erinevad. Kindlasti soovitame seda üritust ka teistele.”

Patrullvõistluse Sügistorm korraldas Läänema maleva Lihula ükskikkompanii. Neid abistasid Lääne maleva Haapsalu malevkonna ja Pärnumaa maleva Soontagana malevkonna vabatahtlikud.

Kristina Kukk
Lihula üksikkompanii liige