Teksti suurus:
A A A

Lugemissaalis on avatud Madis Minteli fotonäitus “Igaühe Kaitseliit”

12.05.2022
M. Minteli näitus
Autor: Markus Sein
Lääne maakonna keskraamatukogu lugemissaalis on avatud hobifotograaf Madis Minteli fotonäitus “Igaühe Kaitseliit”, mis räägib Kaitseliidu mitmekülgsest tegevusest läbi Minteli pilgu.
Madise huvi pildistamise vastu tekkis juba 7. klassis, kui tema kätte sattus tema esimene kaamera Smena 8M. Esimesed säilinud fotod on tehtud klassiekskursioonist. Tänaseks on Madis pildistanud nii loodust, inimesi, kontserte, rahvatantsu kui ka Kaitseliidu tegevust. Toimuv näitus ongi pühendatud Kaitseliidu tegevusel, milles Madis alates 1997. aastast aktiivselt kaasa lööb. 

Näituse autori Madis Minteli sõnul on Kaitseliit paljuski muud, kui ainult sõjalist väljaõpet andev või selle taset tõstev organisatsioon. “Lisaks sõjaväelisele tegevusele on võimalik tegeleda noorte õpetamisega, pildistamisega, laskespordiga, toitlustamisega, meditsiiniga, ajaloo säilitamisega, küberturvalisusega ning seegi nimekiri ei ole lõplik” sõnas Mintel.

Näitus on valminud koostöös Kaitseliidu Lääne malevaga. Näitus on üleval Lääne Maakonna Keskraamatukogu lugemissaali fuajees 2.-31. mail.
 

rms Markus Sein
Lääne maleva teavitusmeeskond