Teksti suurus:
A A A

Lihula üksikkompanii võistkond naases Poolas peetud laskevõistlustelt karikatega

22.09.2022
16.-18. septembril toimusid Poolas Poznanis juba 24. korda LIGA OBORONY KRAJU (LOK) korraldatud laskevõistlus, millest võtsid osa Poola ja NATO reservväelased ning Poola jõustruktuuride nagu politsei, piirivalve, vanglaameti esindajad.
Pidulikuks tegi tänavuse ürituse LOK-i Poznanis asuva haru 30. aastapäev. Õnnitlusgalal olid LOK keskorganisatsiooni esindajad kohal suurema seltskonnaga kui tavaliselt.
Eestist on traditsiooniliselt sellel võistlusel osalenud olenevalt aastast Kaitseliidu Lääne maleva võistkond või võistkonnad. Viimastel aastatel on võistlusest kujunenud mitte ainult Lääne maleva parima laskevõistkonna nii-öelda preemiareis, vaid ka lootustandvamate „noorlaskurite“ motivatsiooniüritus. Sellel aastal osalesid võistlusel Lääne maleva Lihula üksikkompanii (LÜK) meeskond ning Haapsalu, Hiiumaa ja Risti malevkondade koondvõistkond.

Võistlusel oli 7 erinevat laskeharjutust. Relvad, millest lasti olid automaat MSBS-GROT ehk Poola uus automaat, mis vahetas välja AK-47 baasil oleva relva, teenistuspüstol VIS-100 ja püstolkuulipilduja PM-98 Glauberyt, mis on mõlemad Poola omatoodang. Ühtlasi lahti ajaloolisest PPŠ-st, kuulipildujast PK, mis olid väidetavalt viimased relvad, mida ei oldud veel Ukrainasse saadetud, sport-/treeningpüss 22LR ja täpsuspüssist, mille nimi on käesoleva ridade autoril kahjuks meelest läinud. Kõik võistkonnaliikmed pidid laskma kõikidest relvadest, erandiks sport-/treeningpüss, mida lasi kaks võistlejat ühest võistkonnast ning ülejäänud kaks lasid samal ajal täpsuspüssi.

Nagu ka eelnevatel aastatel, saavutasid ka tänavu Lääne maleva võistlejad ja võistkonnad erinevaid autasusid. Lihula üksikkompanii võistkond, kuhu kuulusid Andres Antsi, Martin Valk, Rainis Kukispuu ja Patrick Madar, tuli külalisvõistkondade arvestuses auhinnalisele teisele kohale ja üldarvestuses, kus tuli võistelda 45 võistkonnaga, 12. kohale.
Ühtlasi saavutas Patrick Madar külalisvõistlejate individuaalarvestuses 65 osavõtja seas 2. koha ning automaadist laskmisel individuaalse 3. koha. Laskeharjutuste puhul eraldi külalis- ja koduvõistlejate arvestust ei peetud.

Haapsalu, Hiiumaa ja Risti malevkondade koondvõistkond saavutas külalisvõistkondade arvestuses viienda ja üldarvestuses 17. koha. Võistkonna koosseis oli järgmine: Ken Poola (Hiiumaa), Tanel Kuusmann (Risti), Kaido Pällo (Haapsalu) ja Vahur Toomas (Haapsalu).

Jääme lootma, et maailma sündmused ka järgnevatel aastatel võimaldavad võistluse korraldajatel asjaga edasi minna ja Lääne maleval nende töövilju nautida.

Tekst: Andres Antsi