Teksti suurus:
A A A

Lihula üksikkompanii tähistas Vabariigi aastapäeva

25.02.2021
24.02.2021
Autor: K.Kukk Lääneranna vallas tegutsevad Kaitseliidu üksused asetasid täna Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul pärjad Lihula Vabadussõja mälestussamba jalamile. Mälestusküünlad süüdati ka ümberkaudsete metsavendade punkrite ning Mihkli Vabadussõja mälestussamba juures.
 Kella 10 paiku hommikul kogunes Lihula Vabadussõja mälestussamba juurde pisut üle paarikümne inimese – Kaitseliidu Lääne maleva Lihula üksikkompanii vabatahtlikud, Naiskodukaitse Lääne ringkonna Lõuna-Läänemaa jaoskonna naiskodukaitsjad, Valgete Kotkaste rühma noorkotkad ja kodutütred ning Lihula Gümnaasiumi ja Lääneranna valla esindajad. Üheskoos tähistati Eesti Vabariigi 103. aastapäeva.

 Pidulik tseremoonia algas hümni ühislaulmisega, misjärel asetasid eri organisatsioonide esindajad mälestussamba jalamine pärjad. Piduliku kõne pidas Lihula üksikkompanii pealik Reimo Reimer, kelle sõnul näitas eelmine aasta, et tõeline eestlane hoiab ja hoolib kogukonnast, kus ta ise elab ja toimetab. „Kutsun teid üles jätkama teineteise hoidmist ja usaldama neid reegleid, mis meile ajutiselt on kehtestatud. Elama tänases, mõtlema homsele ja meenutama eilset. Parema Eesti nimel!“ ütles Reimer lõpetuseks.
 
 Lääneranna vallavolikogu esimees Rait Maruste rõhutas oma sõnavõtus, et mitmetel kümnetel rahvastel ei olegi oma riiki, mistõttu peaksime olema uhked ja hoidma seda, mis meile on antud.

 Lihula üksikkompanii võitlejad pidasid meeles ka neid, kes on andnud oma elu meie vabaduse nimel ning asetasid mälestusküünlad Ehmja, Põrgupõhja, Käntu ja Ertsma metsavendade punkrite juurde ning Mihkli Vabadussõja mälestussamba jalamile.

Kristina Kukk
Lihula üksikkompanii tegevliige