Teksti suurus:
A A A

Lihula üksikkompanii korraldas Lihula Gümnaasiumis riigikaitsepäeva

03.06.2021
Autor: R.ReimerLihula üksikkompanii korraldas lastekaitsepäeval Lihula Gümnaasiumis riigikaitsepäeva. Lisaks kaitseliitlastele olid päeva korraldamisse kaasatud Lõuna-Läänemaa jaoskonna naiskodukaitsjad ning kodutütred ja noorkotkad Metsküla Merikotkaste ja Valgete Kotkaste rühmadest.
 Riigikaitsepäeva eesmärk oli tutvustada koolinoortele Kaitseliidu ja tema allüksuste tegevusi. Toona veel kehtinud piirangute tõttu ei tohtinud me erinevate klasside õpilasi omavahel kokku panna. Reeglite täitmiseks jagasime enda tegevused kooliõuele viieks erinevaks teemapunktiks laiali. Igas kohas jagus tegevusi täpselt 25 minutiks.

Noortele sai selgeks üksikvõitleja varustus, kasutuses olev relvastus ning väljaõppe tegevused ja võimalused. Naiskodukaitsjad tuletasid meelde, kuidas valmistuda ootamatusteks. Noorkotkad ja kodutütred viisid läbi erinevaid mänge, mida kasutatakse tavaliselt matkavõistlustel ja andsid esmase kogemuse riviõppest.

Riigikaitsepäev lõppes Lihula Gümnaasiumi poolt korraldatud lastekaitsepäeva kontserdiga, kus esines Jaagup Tuisk.

Lihula üksikkompanii tänab kooli juhtkonda küllakutse eest ja kinnitab omalt poolt, et oleme taas valmis tulema ennast tutvustama, kui kool selleks soovi avaldab.
 
Reimo Reimer
Lihula Üko pealik