Teksti suurus:
A A A

Laskevõistlusel osales rekordarv laskjaid

22.08.2023
Autor: Markus Sein
Laupäeval, 19. augustil toimus Kiltsi lennuvälja lasketiirus Lääne maleva Haapsalu malevkonna mõõduvõtt märkilaskmises. Võistluse formaat erines tavapärasest, kuid pakkus osalejatele põnevust ja katsumusi.
Laskmismõõduvõtust võttis osa 64 osalejat. Lisaks kaitseliidu liikmetele olid võistlusele kutsutud ka partnerorganisatsioonide, sealhulgas jahimeeste ja abipolitseinike esindajad. Võistluse korraldaja Ivari Rahula sõnul purustas osalejate arv kõik rekordid. "Koostöö erinevate organisatsioonide vahel aitab tugevdada kogukondade sidemeid ja toob kaasa mitmekülgsemad võistlusformaadid" lisas Rahula.

Võisteldi viiel erineval alal: 3x10 tiirus laskmine, vibulaskmine, ragulkaga laskmine, õhupüssilaskmine ning püstolist laskmine. Selgitati välja individuaalse ja võistkondliku arvestuse parimad.

Individuaalses arvestuses võitis võistluse Siim Jeeberg, kelle lõpptulemus edestas teist kohta vaid kahe punktiga. Pingeline heitlus ja osalejate kõrge tase näitas, et mõõduvõtt oli tõsine ja nõudis kõigilt pingutust.

Võistkondlikus arvestuses sai esikoha meeskond, kuhu kuulusid Leili Seisonen, Raili Kütmann, Raul Kukk ja Ariko Astra. Huvitavaks tegi võistluse see, et võistkondade koosseisud loositi võistluse alguses, mis tõi kaasa ootamatuid kombinatsioone ja koostööd erinevate osalejate vahel.

Lisaks individuaalsele ja võistkondlikule arvestusele oli võistlejatel võimalik välja lasta laskur- ja kütiklasside normid.

Pilte üritusest näed siit.