Teksti suurus:
A A A

Läänlaste "Spekter" toimus Hiiumaal

22.07.2021
"Spekter" 2021 Hiiumaal
Autor: Helina MeisterHiiumaa ja Läänemaa ühendasid jõud ja korraldasid 15-18. juuni ühiselt noortele laagri Emmastes, mis toimus „Spekter“ suurlaagri raames. „Spekter“ on üle-Eestiline kodutütarde ja noorkotkaste kokkusaamine, mis tavaliselt toimub ühe suure laagrina, kuid sel aastal tegi iga maakond seda ise. Suurlaager annab võimaluse noortel ühiselt aega veeta ning tegeleda õppetegevusega, mis hõlmab endas organisatsiooniga seotud teadmisi, loodustarkusi, orienteerumist ning erinevaid sportlike tegevusi.
„Spektril“ osalesid Läänemaa ja Hiiumaa Noored Kotkad ja Kodutütred ning kutsutud olid ka noored väljastpoolt organisatsiooni. Lisaks olid kaasatud  ka vahvad poisid ja nende juhendaja Haapsalu Hoolekandekeskusest. Kokku osales laagris 143 noort ning 41 juhendajat.
Laagrit tuli avama Lääne maleva pealik major Andres Välli, kes oli jõu ja nõuga toeks terve laagri vältel.

Igal laagril peab olema oma teema ja läbiv joon, seekord oli selleks militaarteema. Noored jaotati kompaniideks, mis omakorda jagunesid rühmadeks ja jagudeks. Igal rühmal oli oma lipp, mida tuli hoolega valvata, sest selle kaotamisel või veel hullem, varguse ohvriks langedes, tuli see välja lunastada. Rühmade või kompaniide kaupa käidi töötubades, kus õpiti tule tegemisega seotud tarkusi ja ohutust, esmaabi, paracord käepaela tegemist, varjualuse ülespanekut, käemärkide abil liikumist ning marssimist. Laste suur lemmik oli air softy lahing. Tegevusi ning uusi teadmisi ja kogemusi sai iga laagris osalenu.

Spordipäev ehk rannamängud oli korraldatud nii, et noored said praktilisi kogemusi päästevesti kasutamisel, kannatanud abistamisel ning transportimisel kandereaamiga, katsetada, kas võõra telefoni kasutamisel osatakse kiirelt hädaabi kõne teha. Viimaseks võistluseks oli rühmade vaheline köievedu, mis viidi läbi vees ja pakkus mõnusat jahutust kõigile osalejatele. Spordipäeva väisas ka Kodutütarde peavanem Ave Proos, kes elas kaasa meeleolukale võistlusele.

Pühapäevasel orienteerumisel said laagerdajad praktiseerida eelnevatel päevadel saadud oskusi- auastmete tundmisest, teadmisi esmaabist ja varjualuste püstitamist.
Läänlaste ja hiidlaste ühiselt korraldatud laager oli edukas ning neli päeva kestnud üritus läks linnulennul. Aitäh kõigile, kes aitasid ja osalesid, ilma teieta ei oleks see võimalik olnud.

Helina Meister
Rühma "Valged Hundid" rühmapealiku abi