Teksti suurus:
A A A

Läänemaal algas täna puuetega noorte militaarlaager Kaitseliidu Lääne maleva haldusalal Kiltsi lennuväljal.

09.07.2019
Avasõnad KL LN pealik kol-ltn Meelis Pernits
Militaarlaager puuetega noortele Läänemaal toimub juba neljandat korda. Eelnevatel aastatel on puuetega noorte militaarlaager toimunud Piirsalu raketibaasis ja kahel Suure-Lähtrus Toominga talus.
Laagris tutvustatakse puuetega noortele kaitseväe ja kaitseliidu tehnikat, relvastust, meditsiini, ellujäämistarkusi, enesekaitseoskust, instruktorite juhendusel maastikul liikumist ja luuramist, topograafiat ja metsas ellujäämist.

Ka sellel korral külastavad militaarlaagrit meie liitlased kes räägivad oma teenistusest Eestis ja mujal ning näitavad nende kasutuses olevat tehnikat, varustust ja ka relvastust. Päästeameti esindajad esitlevad oma tehnikat ning peavad ka loenguid ohutuse alal. Kohale tulevad mitmed KV ja KL ohvitserid kes tutvustavad puuetega noortele kaitseväe ja kaitseliidu tegevus- ja arengusuundi.

Kolme päeva ja kahe öö sisse mahub palju põnevat, korratakse eelmiste laagrite tarkusi ja kindlasti saadakse ka uusi oskusi ja teadmisi. Nii nagu laagrites ikka, nii ka seekord, on oodata üllatusi ja põnevust ka öisel ajal.

Puuetega noorte militaarlaagri selle aasta ettevalmistuse ja korraldamisega on tegevad 21 KL ja NKK liiget Läänemaalt. Laagri tegevusest võtab osa 20 noort koos juhendajate ja tegevjuhiga.
Laagri ettevalmistuse ja korraldusliku poole eest kannab hoolt KL Lääne malev, Naiskodukaitse Lääne ringkond ja liikumispuudega mehed ja naised Eesti liikumispuudega inimeste liidust.

Puuetega noorte militaarlaagrist teeb uudislõigu ERR.


Heiki  Magnus
nooremveebel