Teksti suurus:
A A A

Lääne malevas alustas tööd uus staabiülem

08.03.2022
Alates 1. märtsist täidab Kaitseliidu Lääne maleva staabiülema ülesandeid kapten Ivo Turja. 
Ivo Turja on ligi 19-aastase teenistuskogemusega ohvitser. Ta teenis aega 2003-2004 Jõhvi üksik-päästekompaniis, misjärel, aastatel 2004-2007, läbis ohvitserikursuse Kõrgemas Sõjakoolis. Turja on teeninud õhutõrjepataljonis rühma- ja patareiülemana ning Saaremaa malevas staabi- ja väljaõppeülemana.

Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Andres Välli loodab, et staabiülema vahetus toob malevale juurde uut hingamist ja energiat. “Uue staabiülema tulekuga loodan saada värskeid mõtteid igapäevastesse tegevustesse. Väljastpoolt malevat tulnud inimesed toovad tavaliselt sisse teistsuguseid vaateid ja kogemusi, mis ei pruugi alati olla halvad. Uus vaade annab kindlasti juurde täiendavaid mõtteid ning loodan väga konstruktiivsele koostööle. Ühiselt pingutades saame maleva toimimist veel paremaks teha,” ütles Välli ning soovis uuele staabiülemale edu ja pikka meelt.

Turja sõnul on tal mõttes juba mitmed plaanid, mida hakata malevas ellu viima. Oluliseimaks peab Turja saada korda malevkondade struktuurid. Samuti rõhutas uus staabiülem staabisisese kommunikatsiooni ja tegevuste paremat koordineerimist ning nende protseduuride toimepidevust. “Samas ei soovi toimivat süsteemi lõhkuma hakata, vaid muuta ikka paremaks” lisas Turja.

Alates 2019 aasta märtsist oli Lääne maleva staabiülemaks kapten Jüri Tõnisma.

Tervitame Lääne maleva uut staabiülemat ja soovime jõudu tööle!