Teksti suurus:
A A A

Lääne maleva uus pealik on Kristjan Muld

07.08.2023
Autor: Markus Sein
3. augustil toimus Haapsalu kultuurimaja rõdusaalis pidulik tseremoonia, millega ametist lahkuv Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Andres Välli andis lipu üle järeltulijale, major Kristjan Mullale.
“Aeg lendab kiiresti ja mõnikord ei oska me sellega isegi sammu pidada. Major Välli läheb õigustatult vanaduspuhkusele, kuigi sellise noore mehe kohta on seda naljakas öelda, sest tal pole kortsegi näos,” naljatles Kaitseliidu ülem kindralmajor Riho Ühtegi ning lisas, et on tänulik Vällile tema senise teenistuse ning väga hea koostöö eest. “Ta on mitu korda olnud heas mõttes pinnuks, kui on pidanud maleva asju ajama. Õnneks on tal piisavalt jonni ning ta on tõesti seisnud oma maleva eest,” lisas Ühtegi ning kinkis traditsiooni kohaselt lahkuvale pealikule noa.

Kiidusõnu jagus Kaitseliidu ülemal ka Lääne maleva uue pealiku, major Kristjan Mulla kohta, kelle teenistus on Ühtegi sõnul olnud aukartustäratav. “Ta on olnud pikalt seotud kaitseväega ning osalenud missioonil - need teadmised ja oskused tulevad talle uues ametis kindlasti kasuks,” nentis Ühtegi ning pani kohaletulnutele südamele, et nad võtaksid uue pealiku kenasti vastu. “Usun, et te saate endale väga hea koostööpartneri.”

Ametist lahkuv pealik Andres Välli tänas oma pöördumises kõiki kolleege, vabatahtlikke ja koostööpartnereid ning tõdes, et kolm aastat tagasi vastu võetud otsus asuda juhtima Lääne malevat, on olnud õige. Juba toona teadis ta, et siinsete inimestega on veidi keeruline koostööd teha, kui tegelikkuses on tema silmis siinsed kaitseliitlased kõik väga ühtehoidvad ja toredad. 

Major Kristjan Muld, kes on läänlastele tuttav juba varasemalt, tõdes oma kõnes, et malevapealiku roll on tema jaoks suur tunnustus, aga ka au ja vastutus. Ta tänas kõiki usalduse ja toetuse eest. “Maleva edu sõltub selle ühtsusest ja koostööst. Meil kõigil on ühine eesmärk – teenida oma kogukonda parimal viisil, et see oleks avatud ja toetav,” ütles Muld ning lubas, et austades maleva pärandit tegeleb ta viimase arendamisega.

Pidulikult tseremoonia jätkus pidulike kõnedega, kus teiste seas said sõna nii Kaitseliidu Lääne ringkonna aga ka selle erinevate malevkondade pealikud, samuti Naiskodukaitse ja Kodutütarde esindajad. Andres Vällit tänasid senise koostöö eest ka paljud partnerid alates Päästeameti ning Haapsalu linnavalitusest lõpetades MTÜ Läänemaa Mementoga.

Pilte tseremooniast vaata siit.