Teksti suurus:
A A A

Lääne maleva staabiülem teenib nüüd Pärnus

20.03.2019
KL Lääne maleva staabihoone
Autor: Heiki Magnus
Kaitseliidu Lääne maleva staabiülem mjr Jüri Bachman on alates 18.03.2019 ametis kaitseliidu Pärnumaa malevas – ta järgnes eelmisele malevapealikule kol-ltn Rasmus Lippurile, et üles ehitada Lääne Maakaitseringkonna staapi.
„Päris kahju oli Lääne malevat seljataha jätta, aga teenistus kutsub ja see on väljakutse mulle,” põhjendas mjr Bachman Pärnusse minemist. „Ma ei leidnud Lääne malevas enam piisavalt arenguvõimalusi,” lisas ta. Bachman teenis Lääne maleva staabiülemana aastatel 2008-2011 ja taas alates 2016. aastast.

„Olen operatiiv- ja väljaõppesektsiooni ülem,” ütles Bachman. Ta lisas, et on praegu tööl Pärnumaa malevas, kuid kui Lääne Maakaitseringkond loodud saab, hakkab ta tööle selle staabis.

Bachman ütles esimesel tööpäeval, et pikka sisseelamisaega talle ei antud: „Ei saa öelda, et tunneksin end kergelt ja lõdvestunult, sest uut informatsiooni on palju ja tööpõld on lai.” Ta lisas, et juba teisipäeval algab nädala lõpuni kestev õppus ning järgmine õppus on juba järgmisel nädalal. „Pole aeg sisse elada, kiiver pähe ja tanki,” muigas ta.

Kaitseliidu Lääne maleva pealiku kol-ltn Meelis Pernitsa sõnul hakkab mjr Bachmani ülesandeid Lääne malevas esialgu täitma instruktor kpt Jüri Tõnisma. „Bachman on küll läinud, aga arengusuunad, mis paika panime, lähevad edasi,” kinnitas KL Lääne maleva pealik kol-ltn Meelis Pernits.

Ajaleht "Lääne Elu" põhjal,
Heiki  Magnus
Nooremveebel