Teksti suurus:
A A A

Lääne maleva rahvatantsu segarühm Läänemaa tantsupeol!

27.05.2024
25.05.2024 Läänemaa tantsupeol "Juurtest oksteni" olid kokku tulnud tantsijad üle kogu maakonna, et üheskoos piiskopilinnuses tantsida. Sedapuhku tegi selle eriliseks asjaolu, et tantsurühmana oli esindatud ka Lääne maleva segarühm. Rahvatantsurühm pürgib 2025. aastal toimuvale üldtantsupeole, et osaleda seal esimese Kaitseliidu rühmana.
Lääne maleva segarühma tantsijad on Lääne maleva- ja Naiskodukaitse liikmed ning esindatud on ka noortejuhid.

"Alustasime 2022. aastal, täpselt kaks aastat tagasi, siis oli tantsijate hulgas ka noorteorganisatsiooni liikmeid, aga tänaseks on nad juba nii palju vanemaks saanud ning edasi kas Kaitseliitu või Naiskodukaitse liikmeks astunud," ütles Haapsalu malevkonna liige Ivari Rahula.

"Muljed on meeliülendavad. Tantsud on ideaalselt selgeks õpitud ja tantsupeol on tore olla!" ütles Sander Jõkk, kes enda sõnul on veterantantsija, sest vahele on jäänud vaid mõni üksik tantsupidu.

Haapsalu malevkonna liige Siim Põldmaa tõdeb:"Trennid on edukad olnud ja vigastada pole keegi õnneks saanud. Saame harjutada harva, kuna kõigi elutempo on väga kiire, aga kui treenime, siis pikalt. Teinekord isegi laagri stiilis, näiteks kaks päeva järjest."

Lääne maleva rahvatantsu segarühma juhendaja Malle Õiglas ütleb rõõmsalt: "Väga hästi tuleb tantsijatel välja. Ei saa öelda, et tantsud kiirelt selgeks saaks, aga see eest on tahet ja motivatsiooni kõvasti ning muudab raske töö meeldivaks. Kui me trenni teeme, siis nii, et nad on "läbi, kui Läti raha". Nad on super tublid!"