Teksti suurus:
A A A

Lääne maleva aasta kaitseliitlane on Rainis Kukispuu

30.10.2023
Lääne maleva aasta kaitseliitlane kapral Rainis Kukispuu
Autor: Markus Sein
Reedel toimus Haapsalus pidulik kontsertaktus, millega tähistati Kaitseliidu Lääne maleva 106. ja Naiskodukaitse Lääne ringkonna 95. aastapäeva. Üritusel tänati ja tunnustati vabatahtlikke, kes oma tegevusega läinud aastal eriliselt silma paistsid, ning kuulutati välja aasta kaitseliitlane – tiitli pälvis Lihula üksikkompanii tegevliige kapral Rainis Kukispuu.
Vanemveebel Andrus Aruotsa sõnul on Kukispuu, kuigi ta on Kaitseliidu ridades olnud alles kuus aastat, suutnud end tõestada mitmekülgse ja pühendunud kaitseliitlasena. „Lisaks tavapärastele tegevustele on Kukispuu läbi oma aktiivsuse Lääne malevas sobitunud mitmesse nišši ning aastatega on temast kujunenud neis osade valdkondade eestvedaja,“ räägib Aruots.

Üheks Kukispuu silmapaistvamaks saavutuseks on olnud laskeoskuste arendamine Lääne malevas. Tema eestvedamisel on käima lükatud aastaringne laskeväljaõpe, mis kaasab nii kaitseliitlasi kui ka eriorganisatsioone. See on omakorda viinud „Hanila Hundid“ nimelise laskevõistkonna loomiseni, mis on edukalt esindanud Lääne malevat nii kodus kui ka rahvusvahelistel võistlustel. Kukispuu mõju on olnud niivõrd suur, et tänaseks on tema eeskujul loodud juba neli stabiilset võistkonda.

Kuid Kukispuu panus ei piirdu ainult laskespordiga. Ta on ka aktiivne maakaitse allüksuse liige, täites jaoülema kohuseid ja olles allüksuse jaoks asendamatu juht ja mentor. Tema realistlik arusaam julgeolekuolukorrast ja vajadusest kvaliteetse väljaõppe järele on aidanud tõsta allüksuse võimekust ja valmisolekut.

Rühmaülem iseloomustab kapral Kukispuud kui võitlejat, kes on Kaitseliiduga liitunud teadliku valikuna, olles täielikult pühendunud oma ülesannetele ja kohustustele. „Ülesanded, mis Kukispuule langevad, saavad alati sajaprotsendiliselt täidetud ning see ei ole tehtud lihtsalt tegemise pärast, vaid selle tegemisel on leitud kõige efektiivsem lahendus üksuse reaalseid võimeid arvestades,“ ütleb rühmaülem.

Kapral Kukispuu lugu Lääne malevas on eeskujuks kõigile, näidates, et pühendumine, algatusvõime ja soov panustada ühisesse eesmärki on väärtused, mis viivad edasi nii üksikisikut kui ka organisatsiooni tervikuna. "Kapral Kukispuu osalus ja tegevused on Lihula Üksikkompaniis selgeks märgiks, et kuniks allüksuse ridades leidub sellise tegutsemise sooviga liikmeid, ei saa kunagi vaba tahte edasiviivat jõudu kahtluse alla panna ja me suudame maakaitses relva ja mehe omavahel siduda," sõnad Aruots lõpetuseks.

„Aasta kaitseliitlane“ ja „Aasta naiskodukaitsja“ konkursi raames tunnustatakse silmapaistvaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid. Käsoleval aastal toimub parimate valimine juba neljateistkümnendat korda. Kaitseliidu aasta kaitseliitlane kuulutatakse välja pidulikul vastuvõtul jaanuaris 2024.