Teksti suurus:
A A A

Lääne malev tähistas Vabariigi aastapäeva

26.02.2024
Vabariigi aastapäeva tähistamine Haapsalus
Autor: Madis Mintel
Lääne malev tähistas Eesti Vabariigi 106. aastapäeva piduliku tseremooniaga Haapsalu lossiplatsil ning tunnustati silmapaistvamaid vabatahtlike.
 
Haapsalu lossiplatsil peetud tseremoonial olid üles rivistatud Kaitseliidu Lääne maleva, Kodutütarde Lääne ringkonna, Noorte Kotkaste Lääne maleva ja Naiskodukaitse Lääne ringkonna liikmed.

Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Kristjan Muld rõhutas oma kõnes vabaduse väärtust ja meie esivanemate ohverdusi, mis on meile vabaduse toonud. "Vabadus ei ole iseenesestmõistetav, vaid midagi, mille nimel tuleb pidevalt vaeva näha ja mille eest peame olema valmis seisma," ütles Muld. Ta lisas, et mälestussammas Haapsalu lossiplatsil, millele on graveeritud 151 vapra võitleja nimed, meenutab meile nende ohverdust ja kohustust seda vabadust hoida ja kaitsta.

Piduliku päeva tähistamine jätkus Kaitseliidu Lääne maleva pealiku vastuvõtuga kultuurikeskuse rõdusaalis. Aktusel anti silmapaistvamatele vabatahtlikele üle ergutused ning auastmed. Major Muld andis üle sõjaväeline auaste, leitnant, üle Alar Urmile. Kaitseliidu II klassi teenetemärgi pälvisid Martin Kritt ja Alar Urm. Seoses Lääne maleva 106. aastapäeva tähistamisega ning kohusetundliku ja eeskujuliku teenistuse eest said Lääne maleva teenetemärgi Jaanus Nõmmisto ning Arvo Riisalu. Tänati ka 2023. aastal rohkem kui tuhat vabatahtliku tunni panustanud vabatahtlike Roger Õiglast ja Margareth Kampmanni.

Pilte Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamisest vaata SIIT.