Teksti suurus:
A A A

Lääne malev tähistas Tartu rahu 102. aastapäeva

02.02.2022
Tartu rahulepingu 102. aastapäeva tähistamine Haapsalus
Autor: Markus Sein
Täna, 2. veebruaril tähistasid Lääne maleva kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred Tartu rahu 102. aastapäeva. Pidulikke sündmusi peeti Haapsalus, Kullamaal, Kärdlas, Lihulas, Lääne-Nigulas ning Vormsil.
Tartu rahulepingu sõlmimise aastapäeva tähistamine Lääne maleva vastutusalas sai alguse Lääne-Nigulast. Kell 11 algas sealse Vabadussõja mälestussamba juures pidulik tseremoonia, kus päevakohaseid kõnesid pidasid Lääne-Nigula kirikuõpetaja Leevi Reinaru, Lääne-Nigula vallavanem Aivar Riisalu ja Kaitseliidu Lääne maleva Risti malevkonna pealik Hardi Rehkalt. 

Tund aega hiljem algas pidulik tseremoonia Kullamaal. Mälestusmiitingul, nagu Risti malevkonna pealiku abi erukapten Aksel Heidemann seda nimetas, osalesid Kullamaa Keskkooli õpilased, õpetajad, osavalla töötajad ning Naiskodukaitse ja Kaitseliidu esindajad. Heidemanni sõnul pidas Lääne-Nigula vallavanem Aivar Riisalu sütitava kõne, mis oli suunatud noortele - meie tulevikule.

Tartu rahu 102. aastapäeva tähistati ka Vormsi saarel, kus helistati kirikukellasid ning vallavanem Maris Jõgeva pidas kõne, milles soovis tulevasi häid ja soodsaid lepinguid meie riigile.

Lihulas Vabadussõja mälestussamba juures toimus samuti pidulik tseremoonia, millest võtsid osa Lihula üksikkompanii kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorteorganisatsioonide esindajad ning Lääneranna Vallavolikogu esimees Armand Reinmaa. Ürituse peakorraldaja, kaplan Meelis Malga sõnul, oli tänasel sündmusel tunda sõbralikkust, ühtekuuluvust ja alahoidlikkust, mis on praeguste Ukraina ja Venemaa sündmuste valguses eriliselt olulised.

Hiiumaa malevkonna kaitseliitlased, naiskodukaitsjad ning kodutütred ja noorkotkad tähistasid samuti Tartu rahu 102. aastapäeva asetades pärja ja süüdates 102 küünalt Kärdlas, Ristija Johannese kiriku juures oleva mälestusmärgi juures.

Tartu rahu aastapäeva tähistamine kulmineerus Läänlaste Vabadussõja mälestussamba juures Haapsalu lipuväljakul, kus Kaitseliidu nimel pidas kõne Lääne maleva pealik major Andres Välli. Mälestussamba jalamile asetati Läänemaa rahva ühispärg, piiskop Tiit Salumäe pidas mälestuspalvuse ning Läänemaa kodutütred ja noorkotkad süütasid 102 küünalt. Sündmust modereerib n-vbl Heiki Magnus.

Sündmuse galerii avaldatakse Kaitseliidu Lääne maleva Facebookis.