Teksti suurus:
A A A

Korrakaitse täiendkoolitus KL Lääne malevas

06.04.2020Kaitseliitlaste kaasamisel avaliku korra tagamises või patrulltegevuses on eriväljaõpe vajalik. Koolitusel õpetatakse, kuidas käituda erinevates olukordades, tegevuse õiguslikke aluseid ning taktikalisi oskusi enda ja teiste kaitsmisel. 
Pühapäeval osalesid Kaitseliidu Lääne maleva Haapsalu malevkonna kaitseliitlased Politsei- ja Piirivalveameti instruktorite poolt läbi viidaval vahetusunni kasutamise täiendväljaõppel Haapsalus ja Kiltsis. 

KL Lääne maleva pealiku kol-ltn Meelis Pernits’a sõnul on antud väljaõpe eelduseks, et vajadusel koos politseiga osaleda avaliku korra tagamisel ühistes patrullides.

Esmaspäeval toimus Politsei- ja Piirivalveameti instruktorite juhendamisel vahetu sunni kasutamise väljaõpe KL Lääne maleva Lihula üksikkompanii ja Risti malevkonna kaitseliitlastele Lihula ÜKo kodus ja Lihula mõisa pargis.

Järgmine täiendkoolitus KL Lääne maleva liikmetele toimub 9. aprillil Haapsalus. Hiiumaa malevkond on hetkel ootel, peagi jõuab koolitusjärg ka nendeni.

Möödunud on kolm nädalat sellest, kui KL Lääne maleva Lihula üksikkompanii ja Hiiumaa malevkond alustasid PPA toetamist Virtsu ja Heltermaa sadamates.
Lääne malev on jätkuvalt valmis panustama ühiskonna turvalisusesse.