Teksti suurus:
A A A

Kõmsi rahvamajas tähistati

10.01.2020
4. jaanuaril Kõmsi rahvamajas
Kaitseliidu Lääne maleva Lihula üksikkompanii üheskoos Naiskodukaitse Lääne ringkonna Lõuna-Läänemaa jaoskonnaga tähistasid laupäeval, 4. jaanuaril vastavalt 95. ning 92. aastapäeva. Pidulikul aktusel, mis toimus Kõmsi rahvamajas osales ühtekokku sadakond organisatsioonide liiget ja külalist.
 
Lihula üksikkompaniile on tavaks saanud, et peale lippude sissetoomist ja hümni laulmist, toimub piduliku aktuse sissejuhatuseks Kaitseliidu ajalugu käsitlev lühiloeng. Seekord paluti külalistele esinema Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator, ajaloolane Mati Mandel, kes rääkis Kaitseliidu Lääne maleva minevikust, sealhulgas “Pilliroo pataljonist”.

Aastapäeva kõne pidasid KL Lääne maleva Lihula üksikkompanii pealik Reimo Reimer ja NKK Lääne ringkonna Lõuna-Läänemaa jaoskonna esinaine Triin Pärnpuu. Tervitusi tõid KL Lääne maleva pealik kolonelleitnant Meelis Pernits ja teiste Kaitseliidu allüksuste ja Naiskodukaitse esindajad ning Lääneranna Vallavolikogu esimees Arno Peksar.

Aktuse kava täiendasid KL Lääne maleva orkestri vähendatud koosseisu etteasted Mati Põdra juhendamisel. Peale aktust jätkus seltskondlik koosviibimine ühes tantsuõhtu ja heategevusliku loteriiga.

Reimo Reimer
Lihula üksikkompanii pealik