Teksti suurus:
A A A

Kevadtorm 2024

07.05.2024
Kaitseväe aasta suurim õppus Kevadtorm 2024 toimub ajavahemikul 6.–17.05.2024 Lääne- Eestis. Õppusele on kaasatud nii kaitseväe kui ka maakaitse üksused ning selle eesmärk on tuletada reservväelastele meelde eelnevalt õpitut, harjutada üksuste koostööd ning tutvustada kaitseväe uut varustust ja relvastust
Kevadtorm 2024 toimub peamiselt Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal ning Viljandimaal Mulgi vallas. Sel aastal toimub Kevadtorm 19. korda.

Suuremahulisi liikumisi on teedel üle Eesti ja õppus on kindlasti elanike tavarütmis silmapaistval kohal.

Õppuse eesmärgiks on harjutada diviisi ja liitlaste koostöös kaitsvate operatsioonide läbiviimist konventsionaalse sõja tingimustes kaasates ka teised väeliigid ning väejuhatused. Selle aasta Kevadtormi peamisteks õppivateks üksusteks on 2. jalaväebrigaad ja Lääne maakaitseringkond.

Kevadtormi planeerib ja juhib sel aastal Eesti diviis. Kevadtormi raames harjutatakse kaitseväe ja õppusel osalevate liitlasüksustega Eesti kaitsetegevusi ning õppus on lõpueksamiks 2023. aastal teenistust alustanud ajateenijatele ning nende üksustele.

Õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, sealhulgas paukpadruneid ja õppegranaate. Sõidukite liiklemine, madallennud ja imitatsioonivahendite kasutamine tekitavad tavapärasest rohkem müra. Kaitsevägi palub võimaluse korral õppuste piirkonnas mürapelglikud loomad hoida siseruumides ning selgitada lastele toimuva põhjust. Kahtlase eseme leidmisel tuleb teavitada õppusel osalejaid ja häirekeskust telefonil 112.

Kevadtorm 2024 tegevus toob endaga kaasa aktiivse militaarlennutegevuse kogu Eesti territooriumi kohal, mille käigus lendavad mitmesugused õhusõidukid – lennukid, helikopterid ja droonid.
Tähelepanu! Kooskõlastamata droonide lennutamine õppuse alal on keelatud!

Kaitsevägi annab endast parima, et kasutada õppuse alasid heaperemehelikult ja mõjutada nii vähe kui võimalik õppuse ajal tavapärast argielu. Kui kellegi omand on saanud kahjustada, palub kaitsevägi võtta ühendust õppuse tsiviil-sõjalise koostöö (CIMIC) kontaktidel, kes tegelevad kahjude parandamise või hüvitamisega

Kaitseväe tsiviil-sõjaline koostöö (CIMIC)
+372 5745 0884
kevadtormmil.ee