Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit kuulutas välja parimad vabatahtlikud ja noortejuhid

07.02.2022
Lääne maleva 2021. aasta parimad
Autor: Markus Sein
Pühapäeval, 6. veebruaril kogunesid Tallinna Kultuurikatlasse Kaitseliidu ja tema naiste-ning noorteorganisatsioonide eelmisel aastal enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusgalal osales ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist. Teiste seas olid nomineeritud ka Lääne maleva parimad kaitseliitlased: Kodutütarde noortejuht Maris Esko, Kaitseliitlane Janek Hiiemäe, Noorte Kotkaste noortejuht Taavi Meister, Noorkotkas Märt Õiglas, Kodutütar Henrieth Kampmann, Naiskodukaitsja Diana Saarniit.
Organisatsiooni parimad selgitati välja kõigis Kaitseliidu malevates, Naiskodukaitse ringkondades, samuti noorteorganisatsioonides. Tunnustused nominentidele andsid üle Kaitseliidu ülem, Kaitseministeeriumi kantsler ja kaitseväe juhataja. Kuulutati välja eelmise aasta parimatest parim kaitseliitlane, naiskodukaitsja, kodutütar, noorkotkas ja noortejuhid. Kõiki nominendid said ka kingitused, aasta parimad ka rahalise tunnustuse.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi tänas organisatsiooni parimaid panuse eest Kaitseliitu. „Kaitseliit on just nii suur kui suur on tema liikmeskond. Kaitseliit on just nii tugev kui aktiivsed on tema liikmed,“ ütles Ühtegi.

„Valmidus seista oma kodukoha ja Eesti eest ning neid kaitsta on täiskasvanud kodanike ja noorte kõige austusväärsem ja olulisem panus riigikaitsesse,“ lausus kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm.

Aasta parimaks kaitseliitlaseks valiti Vladimir Tšudajev Alutaguse malevast. Parim naiskodukaitsja on seekord Leena Tammets Alutaguse ringkonnast. Parimaks kodutütreks tunnustati Hele-Mai Viltrop. Noorkotkastest tuli aasta parimaks Karl-Kristjan Ilus Noorte Kotkaste Põlva  malevast. Kodutütarde noortejuhtidest tunnistati aasta parimaks Heli Torop Kodutütarde Võrumaa ringkonnast. Noorte Kotkaste parim noortejuht on Sander Soomre, Noorte Kotkaste Viru malev.

Siinkohal tutvustame Lääne maleva parimaid:

JANEK HIIEMÄE
Lääne malev

Janek Hiiemäe on Kaitseliidu Lääne maleva liige aastast 2002, põhitöö on tal Haapsalu päästekomando operatiivkorrapidaja. Koostöös Kaitseliidu ja Päästeameti vahel on ta teinud huvitavaid ekskursioone ja koolitusi noortele. Janek on noortel kotkastel ja kodutütardel abis olnud ka metsalaagrites ja koondustel. Tänu tema kontaktidele on päästjad teinud huvitavaid kontrollpunkte võistlusmatkadel. Jaoülemana saab Janek aru suuremast pildist ja mõistab oma ülesandeid selles, on toeks nii meestele kui ka rühmaülemale. Ta osales ka Kaitseliidu üksuse koosseisus Iraagi missioonil.
MARIS ESKO
Lääne ringkond

Maris Esko on võimekas ja väsimatu noortejuht, kes on enda hoole alla võtnud nii kodutütarde kui noorkotkaste rühma. Tema jaoks on oluline rühmadevaheline koostöö ning kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjate kaasamine noorte ettevalmistamisse ning juhendamisse. Maris peab tähtsaks noorte väljaõppe head kvaliteeti ja mitmekesisust ning on selleks kirjutanud ka mitmeid projekte. Ülikooliõpingute ja õpetajatöö kõrvalt Harjumaal Viimsis jõuab Maris alati Läänemaale, et noori pühendunult juhendada.
HENRIETH KAMPMANN
Lääne ringkond

Henrieth Kampmann õpetab ja juhendab nooremaid kodutütreid ja noorkotkaid ning on alati abiks noortejuhtidele. 2021. aastal omistati talle kodutütarde I järk. Juba on ta osalenud Naiskodukaitse üritustel ning läbinud seal neli baasväljaõppe moodulit. Henriethi südames kuulub suur koht kodutütardele ning Kaitseliidule. Tema tegevuse tunnustamiseks valiti Henrieth Saaremaal ehitatud Eesti mereväe väekaitsekaatri Roland ristiemaks.
DIANA SAARNIIT
Lääne ringkond

Diana on Naiskodukaitse liige alates 2011. aastast. Ta on oma loomult pigem tagasihoidlik, kuid võtab hea meelega vastutuse ning täidab vajalikud ülesanded. Diana jagab oma ohutushoiu alaseid teadmisi nii koduringkonnas, naabrite juures kui ka avalikel üritustel. Lisaks tegeleb ta toitlustamise, ajaloouurimise ja organisatsiooni tutvustamisega. Ta on läbinud välikokakursuse ja nüüd juhib evakuatsioonirühma toitlustusmeeskonda. Ta on võtnud südameasjaks saada tööle ringkonna ajalookomisjon ning Haapsalu jaoskonna aseesinaisena suhelda aktiivselt passiivsemate liikmetega, kaasates neid taas ka väljaõppeüritustele.
MÄRT ÕIGLAS
Lääne malev

Märt Õiglas on noorkotkas, kellel on alati palju häid ideid. Märdi algatusel loodi 2021.a noorkotkaste rühm Vormsi saarel. Ta käis kõikidel kokkusaamistel ise kaasas ja tutvustas õhinaga noorte tegevusest Kaitseliidus. Märt on aktiivne ka Kaitseliidu väljaõppeüritustel nii osalejana kui abilisena. Suurõppusel Orkaan on Märt juba tuntud - teda kaasatakse ja talle usaldatakse erinevaid rolle. Lisaks kuulus Märt sel aastal vabariikliku Mini-Erna võitjameeskonda.
TAAVI MEISTER
Lääne malev

Taavi Meister on noortejuht, kellel on usku sellesse, et tulevik on noorte päralt ning meie endi kujundada. Mõistagi koos noortega – neid inspireerides, julgustades ja õpetades. Rühma tegevusi viib Taavi läbi peamiselt välitingimustes ja põhimõttel, et teooria saaks kinnitatud praktikas ning õpitu oleks põnev ja väljakutsuv. Ta on väljaõppesse kaasanud kaitseliitlasi, politseinikke ja reservpääste liikmeid. Tema vanemad noorkotkad on osalenud Kaitseliidu õppustel. Taavi on alati olemas, kui keegi vajab abi või kui miskit suurt on korraldamisel.