Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu tegevus eriolukorras näitab organisatsiooni universaalsust

01.05.2020
KLÜ brig-kin Riho Ühtegi„Kaitseliit on kaasatud eriolukorra esimestest päevadest, üsna loogiline on, et riik kasutab sellistel puhkudel kaitsevaldkonna abi, kuna just meie struktuurid on erinevate kriiside lahendamiseks enim ettevalmistatud,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi tänasel eriolukorra pressibriifingul.
Alates eriolukorra kehtestamisest on ametiabi korras (Politsei- ja Piirivalveameti, Terviseameti, Häirekeskuse ja Riigikantselei taotlusel) üle 1300 kaitseliitlase ja naiskodukaitsja kõigist Kaitseliidu struktuuriüksustest osalenud eriolukorra lahendamisel. Kui arvestada ka Kaitseliidu/Naiskodukaitse liikmete vabatahtlikku panustamist kohalike omavalitsuste ja kolmanda sektori (Toidupank, Eesti Punane Rist jne jne) tegevuse toetamisel, siis on koroonaviiruse tõrjumise vastases tegevuses osalenud üle 2000 vabatahtliku kõikjalt Eestis.

„Eriti tahaksin esile tõsta naisi, üle veerandi Kaitseliidu tegijatest on tegelikult Naiskodukaitse liikmed, kes on olnud aktiivsed kõikides kaasumise valdkondades alates korrakaitses osalemisest Terviseameti ja Häirekeskuse tegevuse toetamiseni,“ tunnustas Kaitseliidu ülem.

Kaitseliidu kaasamises eriolukorra lahendamisse on 81% kogu tegevusetest olnud PPA toetuseks turvalisuse tagamiseks ning tegevuseks riigipiiri kontrollimisel, 14% on olnud Terviseameti toetamisega seotud tegevused, Häirekeskuses on Kaitseliit panustanud ca 6% ressursist.