Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu parim noorkotkaste juht on Reimo Reimer

29.01.2024
Reimo Reimer on noortejuhina tegutsenud kolm aastat
Autor: Markus Sein
Riigikaitse juhid andsid laupäeval, 27. jaanuaril Viimsis üle 2023. aasta Kaitseliidu parimate tunnustused. Noorte Kotkaste aasta noortejuhi tiitli pälvis Noorte Kotkaste Lääne maleva rühma Haapsalu PõhjaKotkad rühmapealik Reimo Reimer.
Lääne malevas on Reimo tegutsenud noortejuhina kolm aastat, vedades rühma Haapsalu PõhjaKotkad. See, kuidas Reimo teeb koostööd nii teiste rühmade noorkotkastega, kodutütardega, naiskodukaitsjatega kui ka kaitseliitlastega, ilmestab tema avatust ja pühendumist. Rühma juhtimisel hinnatakse kõrgelt tema koostööd lastevanematega. Reimo ei tee kunagi midagi niisama – alati on kõikidel tegevustel kindel eesmärk. Ta hoolib noortest kui oma lastest ning pingutab selle nimel, et igaüks arendaks just seda, mis on tema tugevaim külg. Reimol on hea huumorimeel ning oskus erinevates olukordades leida midagi positiivset ja midagi, millest õppida.

Noorte tegevuse on ta tihedalt põiminud enda juhitava Kaitseliidu allüksuse tegevusega, mistõttu on tema noored juba varakult tulevaste Kaitseliidu tegevustega tihedalt seotud. Lisaks kõigele muule, saab teda ka mõisahärraks pidada, sest just tema seisab Lihula mõisa, kui ükskompanii kodu, heaolu taga.Lääne malevast oli 2023. aasta kaitseliitlaste tiitlile nomineeritud Rainis Kukispuu, kodutütre tiitlile Kai Urb, Kodutütarde noortejuhi tiitlile Eve Streng, noorkotka tiitlile Eric Reisel ja naiskodukaitsja tiitlile Marge Kelder.

Noorte Kotkaste aasta noortejuhi tiitel tuli juba teist aastat Lääne malevasse. 2022. aastal valiti parimaks noortejuhiks Raigo Õiglas.

Aasta parimatele vabatahtlikele andsid tiitlid üle Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm, kaitseminister Hanno Pevkur, kaitseväe juhataja kindral Martin Herem ning Kaitseliidu nais- ja noorteorganisatsioonide juhid.

Kaitseliit tunnustas oma aasta parimaid seekord 14. korda ning kandidaate said esitada kõik Kaitseliidu liikmed üle Eesti.