Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Lääne maleva uus pealik on kolonelleitnant Meelis Pernits

17.12.2018
12.12.2018 Haapsalus
Autor: A.Tarmula
Kaitseliidu Lääne malevas vahetus pealik, 12. detsembril  Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis toimunud pidulikul tseremoonial andis senine pealik kol-ltn Rasmus Lippur maleva lipu uuele pealikule kol-ltn Meelis Pernits’ale. Uus Lääne maleva pealik kol-ltn Pernits juhtis seni kaitseliidu Rapla malevat ja enne seda koolitas Kaitseliidu koolis rühmapealike.
 
„Tõotan hoida ja kaitsta Lääne maleva lippu,” lubas Pernits lippu vastu võttes.

Uus malevapealik nimetas, et kaitseliidu prioriteedi, kaitsetahte arendamise, kõrval peab ta oluliseks koostööd kaitseliidu, naiskodukaitse ja noorteorganisatsioonide vahel. Ta lisas, et kindlasti peab kaitseliit end ka rohkem ka väljapoole näitama. Samuti lubas Pernits, et käib lähiajal läbi kõik Lääne maleva alla kuuluvad malevkonnad.
Pernitsa sõnul pole Läänemaa ja Lääne malev talle võõrad, sest pärit on ta Märjamaalt ja naise võttis Haapsalust. „Nii et oleme Haapsalus päris tihedad külalised.”

„Iga malev on oma pealiku nägu. Nüüd see nägu siin Läänes muutub, aga pühendumine jääb alles,” ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili.

Heiki  Magnus
nooremveebel