Teksti suurus:
A A A

Lääne maleva liikmed Heiki Magnus ja Peeter Ross pälvisid presidendi teenetemärgid

09.02.2024
President Alar Karis annab tänavu välja 151 teenetemärki ning nende saajate seas on ka mitmed Lääne malevaga tihedalt seotud inimesed. 
Heiki Magnus pälvis teenetemärgi vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise mälestuste hoidmise eest. Magnus sõnas Lääne Elule, et tema vanaisa Johannes Magnus oli Kaitseliidu Lääne maleva Ridala kompanii pealik, kes arreteeriti 1940. aastal ja hukati Nõukogude okupatsioonivõimude poolt. "Arreteerimise käigus võeti kaasa ka vanaisale 1938. aastal annetatud Kotkaristi kuldrist. See on siiani teadmata kadunud. Nüüd on mul aga üks elu eesmärkidest täidetud, ma olen riikliku teenetemärgi taas koju toonud,” ütles Magnus ajalehes Lääne Elu.

Peeter Ross on Lääne maleva Haapsalu malevkonna liige. Ta on tuntud e-tervise ekspert ja Ida-Tallinna Keskhaigla radioloog professor. Ross pälvis teenetemärgi tervise infosüsteemi ning patsiendiportaali digilugu.ee eestvedamise eest. Tema töö on aidanud kaasa Eesti e-tervisesüsteemi edule ja parandanud tuhandete inimeste elukvaliteeti.

Vabariigi President annab riiklikud teenetemärgid üle 21. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis (ERM) ning seda näeb Eesti Rahvusringhäälingu tele-eetris 24. veebruaril.