Teksti suurus:
A A A

Hiiumaa malevkonna uus pealik on Roman Lukas

15.02.2022
Roman Lukas
Autor: Enn Sutting
Esmaspäeval, 14. veebruaril kinnitati pidulikul tseremoonial ametisse uus Hiiumaa malevkonna pealik Roman Lukas. Lukas võttis malevakonna juhtimise üle Mart Reinolt.
Mereväekapten Lukas on varem teeninud Kaitseväe toetuse väejuhatuse ülemana,  mereväe staabi tagalaosakonna ülemana ning erinevatel ametikohtadel kaitseväe peastaabi tagala- ja operatiivosakondades. Lisaks on ta teeninud erinevate kaitseväe logistikakeskuse allüksuste ülemana ja arendanud kaitsealast koostööd Eesti kaitseatašeena Saksamaa Liitvabariigis. Kaitseliidu liikmena on Lukas tegutsenud aastast 2007.

Leitnant Mart Reino on olnud aktiivne Kaitseliidu liige 2001. aastast ning Hiiumaa malevkonna pealikuna toimetanud viimased 10 aastat. Reino on ka 2015. aastast Kaitseliidu vanematekogu liige. Ta on üks malevkonna eestvedajaid, malevkonna väljaõppetegevuse, mittesõjalise ühiskondliku tegevuse ja välissuhtluse eestvedajatest. Tema juhtimisel ja vahetul osalemisel on läbi viidud traditsioonilisi üritusi nagu patrullvõistlus „Tihu Kevad“, mida on iseloomustanud alati suur osavõtjate hulk.

Lääne maleva pealiku Andres Välli sõnul on Reino pikajajaline suurte kogemustega malevkonna pealik kes on seni edukalt ja tulemuslikult juhtinud malevkonna tegevust. “Hiiumaa malevkond on toimetanud enesekindlalt koostöös kohaliku kogukonnaga.” lisas Välli.

Lääne malev tänab Mart Reinot suure töö eest ja soovib uuele pealikule edu!

Kaitseliidu Lääne malev on Kaitseliidu Läänemaal ja Hiiumaal tegutsev territoriaalüksus, mida juhib alates 2020 aastast malevapealik major Andres Välli. Kaitseliidu Lääne malevas on neli allüksust: Haapsalu malevkond, Hiiumaa malevkond, Risti malevkond ja Lihula üksikkompanii.