Teksti suurus:
A A A

Hiiumaa malevkond saab endale ajaloolise lipu

23.09.2022
2. oktoobril toimub Kärdlas pidulik tseremoonia, mille raames annetatakse Kaitseliidu Lääne maleva Hiiumaa malevkonnale ajaloolisel sümboolikal põhinev lipp, mille valmistamist toetasid enam kui 100 inimest.
„Ajalooline lipp on väga tähtis sümbol Hiiumaa malevkonnale ja laiemalt kogu kogukonnale. See on ka eriline sümbol, mis tugevdab võitlejate ühtsustunnet. Tänan kõiki annetajaid, kes panustasid Kaitseliidu Lääne maleva Hiiumaa malevkonna ajaloolise lipu valmistamisse. Oleme uhked selle üle, et teid on nii palju,“ ütles Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Andres Välli.

Malevkonna lipu pidulik üleandmise tseremoonia toimub pühapäeval, 2. oktoobril kell 13.00 Kärdla Spordikeskuses. Ligi tund aega kestvat aktust, mida väisavad kõikide Kaitseliidu Lääne maleva allüksused, kaasaarvatud kodütütred, noored kotkad ja naiskodukaitsjad, lõpetab ansambli Untsakad kontsert, misjärel algab Hiiumaa malevkonnas lahtiste uste päev.

„Lipu pidulikule üleandmisele, kontserdile aga ka lahtiste uste päevale on oodatud nii annetajad kui kõik teised huvilised. Kohapeal saab uudistada sõduri- ja meditsiinivarustust, vaadata relvade näitust ja Naiskodukaitse „Ole valmis“ demonstratsiooni, lasta õhupüssist, tutvuda noorte kotkaste ja kodutütarde tegevusega,“ loetles kõiki põnevaid tegevusi Hiiumaa malevkonna pealik nooremleitnant Andres Kimber ning lisas, et kõikidele külastajatele pakutakse naiskodukaitsjate valmistatud sööki.
 
Sündmuse päevakava:
  • 13.00 – 14.00 Kärdla Spordikeskuses pidulik tseremoonia
  • 14.00 – 15.00 Kärdla Spordikeskuses kontsert, esineb ansambel Untsakad
  • 15.00 – 15.30 liikumine Hiiumaa malevkonna majja (Väike-Sadama 14), huvilised saavad sõita Kaitseliidu transpordimasina kastis
  • 15.30 – 18.00 Hiiumaa malevkonna lahtiste uste päev