Teksti suurus:
A A A

4. veebruaril heiskasid riigilipu Pika Hermanni torni läänlased

04.02.2018
Läänlased Silver Nikkel ja Karmel Lääts
Autor: Erik Peinar, Riigikogu
Sel aastal tähistame Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning novembris täitub sada aastat Kaitseliidu loomisest. Sel puhul heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni riigilipu noorkotkad ja kodutütred erinevatest Eesti maakondadest. Kaitseliidu noorteorganisatsioonid korraldasid lipuheiskajate leidmiseks konkursi kõigis maakondades üle Eesti. Täna heiskasid Pika Hermanni torni Eesti Vabariigi riigilipu läänlased Silver Nikkel ja Karmel Lääts.
Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kinnitas, et Pika Hermanni lipu heiskamine Eesti sünnipäevakuul on noorkotkastele ja kodutütardele suur au ja tunnustus. “Võime olla kindlad, et veebruaris lähevad riigi esimest lippu heiskama  meie parimate noorkotkaste ja kodutütarde esindajad. Samuti on see hea näide sellest, kuidas riik hoolib oma noortest ehk oma tulevikust“, ütles kindral Meelis Kiili.

Karmel LÄÄTS astus Lääne maleva kodutütreks 24.02.2009. Kõik need aastad on ta olnud aktiivne nii oma rühmas kui ka koostöös teiste rühmadega. Ta on hea organisaator, tubli meditsiinis ja agar matkaja. Karmel osaleb ka nooremate kodutütarde õpetamisel ja ürituste läbiviimisel. Karmelil on sooritatud 2. järk. 2017. aasta Läänemaa Kotkaretkel saavutas ta koos oma võistkonnaga 1. koha. 2016. aasta Ernakesel tuli 3. koht. Karmel on perest, kus on üles sirgunud 1 noorkotkas ja kõik kolm õde on kodutütred!

Silver NIKKEL liitus Lääne maleva noorkotkastega 28.03.2014. Silver on väga mitmekülgsete huvide ja oskustega. Osaleb rännakutel, on hea looduse tundja, mängib Kaitseliidu Lääne maleva orkestris ja on suurepärane mälumängur! Möödunud aasta suurimateks saavutusteks võib pidada NK vabariikliku matkamängu IV kohta, vabariikliku mälumängu II kohta ja Kotkaretke III koha saavutamist.

Heiki Magnus
Teavituspealik