Teksti suurus:
A A A

Tartu rahulepingu 97. aastapäev Haapsalus

02.02.2017
 Tartu rahulepingu aastapäeva tähistamise puhul Haapsalus avati kultuurikeskuses Naiskodukaitse  juubeliaasta fotonäitus ning metalli- ja nahakunstnik Egge Edussaar–Haraku isikunäitus „Ennevanasti“. Naiskodukaitse tähistab sellel aastal 90. sünnipäeva ning sellega seoses avatakse üle Eesti 16 näitust.
 
Tartu rahu aastapäeval avati Haapsalus kaks näitust. Läänlaste Vabadussõja mälestussamba jalamile asetati kõikide läänlaste poolt mälestuspärg ning Jaani kirikus toimus kontsert-teenistus.

2. veebruaril 1920 kirjutati Tartus alla rahuleping Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel. Õiguslikult on tänaseni oluline, et Tartu rahuga lõpetati Vabadussõda ja Venemaa tunnustas tingimusteta Eesti Vabariigi iseseisvust. Tartu rahulepingut on nimetatud ka Eesti riigi sünnitunnistuseks.

Tartu rahulepingu 97. aastapäeva korraldasid Lääne maavalitsus, Haapsalu linnavalitsus, Kaitseliidu Lääne malev, naiskodukaitse Lääne ringkond, Läänemaa kodutütred ja noorkotkad, Läänemaa Vabadusvõitlejate Ühendus, Eesti Vabadusvõitluse ja Vastupanuliikumise Mälestusliit, Läänemaa Memento, Eesti Endiste Metsavendade Liit, EROK Läänemaa osakond, Lääne Maakonna Keskraamatukogu ja Haapsalu Püha Johannese kogudus.