Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse koormusmatk 2017 jõuab sellel nädalavahetusel Tuksi!

28.04.2017
 Sellel aastal korraldab Naiskodukaitse traditsioonilise koormusmatka NKK Lääne ringkond, matk toimub Nõva, Noarootsi ja Padise metsade vahel, linnulennult on raja pikkuseks 45 km. Eelmisel aastal korraldas koormusmatka NKK Alutaguse ringkond.
Võistlusmatka korraldustoimkonda kuulub 60+ liiget, NKK Lääne ringkonna, KL Lääne maleva ja Läänemaa Kodutütarde ja Noorkotkaste hulgast, kes tagavad koormusmatka eduka kulgemise. NKK Lääne ringkonna korraldatud koormusmatkale on registreerunud 18 võistkonda üle Eesti, lisaks 0 võistkond, kes kontrollib ja tagab kontrollpunktide eduka ja ootuspärase tegevuse 21. koormusmatkal Läänemaal.

 Koormusmatkal osalevad võistkonnad pea kõigist ringkondadest ning mitmed ringkonnad on esindatud kahe võistkonnaga. Võistkonnas on neli liiget ning  lisaks võistkonna esindaja.
 NKK Lääne ringkonna võistkond läheb rajale koosseisus Eda Tamme, Reeli Rae, Malle Karm ja Anne Kull, võistkonna esindaja on v-vbl Veiko Loik. NKK koormusmatka rajameister on noorteinstruktor Kaidi Sits ning peakohtunik v-vbl  Andrus Aruots.
Läänemaal toimuva 21. koormusmatka peakokk on Kairi Baumer.

 Rajal läbivad võistkonnad kontrollpunkte, kus tuleb lahendada mitmesuguseid ülesandeid: näidata tuleb esmaabi- ja orienteerumisoskusi, on laskmine, side- ja luureülesanne ning ka üllatusülesanded. Naiskodukaitse instruktori Svetlana Mustkivi sõnul on võistlusalad põnevad ja eeldavad meeskonnatööd. Ta lisas, et kogu matka jooksul peavad võistlejad saama hakkama stardipaigast kaasa võetud vahenditega ja kõrvalist abi kasutada ei tohi. Mustkivi rääkis, et koormusmatk sai alguse Eel-Erna võistlusest. Kuna seal olid ülesanded hästi rasked, otsustasid naiskodukaitsjad teha oma koormusmatka.

 Naiskodukaitse koormusmatka võitjatiim kindlustab endale pääsu Admiral Pitka luureretkele.
 
Heiki Magnus
Teavituspealik