Teksti suurus:
A A A

Läänemaa Maakaitsepäev Haapsalus, 23. juunil 2017

15.06.2017
Haapsalu 23. juuni 2017
Kaitseliidu Lääne malev kutsub Läänemaa maakaitsepäevale 23. juunil kell 13.00 kuni 17.00 Haapsalu Lossiplatsile. Päeva tõhusa kordamineku eest hoolitsevad Kaitseliidu Lääne malev, Naiskodukaitse Lääne ringkond, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Häirekeskus, Maanteeamet, Lääne-Eesti Vabatahtlik Reservpäästerühm, Kalevi jalaväepataljon, liitlased Suurbritanniast, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Haapsalu linn ja Lääne maavalitsus.
Päästeamet koos korstnapühkijaga õpetavad kuidas õigesti küttekeha ehitada ning puhastada ja kuidas õnnetuse korral tulekahju kõige kiiremini kustutada. Häirekeskus tutvustab kuidas teha Häirekeskusesse kõne nii, et abi võimalikult kiiresti kohale jõuab. Maanteeamet toob maakaitsepäevale stendi „pöörlev auto“, milles päevast osavõtjad saavad aimu õnnetusjuhtumi korral toimuvast. Tehnikat tutvustab Politsei- ja Piirivalveamet. Lääne-Eesti Vabatahtlik Reservpäästerühm räägib oma telgis vabatahtlike panusest meie turvalisuse tõstmisel. Põhja-Eesti Regionaalhaigla saadab Läänemaale oma täisvarustuses ja mehitatud kiirabibrigaadi.

Oma käega saab katsuda Kaitseliidu relvastust, teha tutvust kaitseväe soomuki, Kaitseliidu ja Suurbritanniast NATO liitlasvägede tehnikaga. Naiskodukaitse pakub päeva külalistele sõdurisuppi ja tutvustab oma organisatsiooni tegemisi. Avatud on õpitoad ja toimub palju muudki põnevat.

Maakaitsepäeva lipudefilee ja Kaitseliidu Lääne maleva, Naiskodukaitse Lääne ringkonna, Kodutütarde Lääne ringkonna ja Noorte Kotkaste Lääne maleva ühisüksus saabub Lossiplatsile kell 15.50. Võidupüha tseremoonia Läänlaste Vabadussõja mälestussamba ees algab kell 16.
 
Maakaitsepäeva tipphetkeks on võidutule saabumine, üleandmine maavanemale ja omavalitsustele jagamine. Kaitseliidu Võidupüha paraadil Rakveres Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi poolt süüdatud võidutule toovad Läänemaale noortejuhid Edita Luik ja Hellat Rumvolt. Peale võidutule jagamist omavalitustele on kõikidel külalistel võimalik võtta killuke tulest koju kaasa ja süüdata sellest oma jaanilõke. Selleks pead kaasa võtma küünla või tõrviku, millega saad tuld transportida.

KL LN tegevliikmete ühtne vorm Läänemaa maakaitsepäeval on välivorm nokamütsiga.

Maakaitsepäev on kõigile tasuta!


Heiki Magnus
Teavituspealik
KL Lääne malev