Teksti suurus:
A A A

KL Haapsalu malevkond korraldas laskevõistluse Kiltsis

31.08.2017
Karikad on välja võisteldud!
Kenal päikesepaistelisel pühapäeval kogunesid Kaitseliidu Lääne maleva Haapsalu malevkonna kutsel maleva võitlejad  ja Naiskodukaitse Lääne ringkonna liikmed KL LN välilasketiiru, et harjutada laskmist ja osaleda malevkonna laskevõistlusel.
Septembris tähistab Lääne malev mälestusvõitslusega  ühe sõjaeelse malevapealiku ja tunnustatud laskespordi entusiasti kolonelleitnant Ago Reio 122. sünniaastapäeva. Pühapäeval 3. septembril toimub Piirsalu lasketiirus järjekordne kolonelleitnant Ago Reio nimeline laskevõistlus sõjapüssist. Ago Reio sündis  8. septembril 1895 Võrumaal  ja lahkus igavikuteele 29. juunil 1971 Argentiinas. Ta oli Eesti Kaitseväe ohvitser ja aastatel 1930 kuni 1934 Kaitseliidu Lääne maleva pealik. 1934 kuni 1940 oli ta Eesti Laskurliidu peasekretär ning aastatel 1937 ja 1939 toimunud maailmameistrivõistlustel Eesti sõjapüssimeeskonna juht.
27.08.17 toimus Kiltsi lennuväljal Kaitseliidu Lääne maleva Haapsalu malevkonna  avatud kombineeritud laskevõistlus. Võisteldi erinevate relvade laskmisel eri kaugustele. Lasti TT kahuri märkimispüssi, automaati M16 , treeningrelva M16 22lr, sportrelvi ja püstolit USP. Laskepäeva eesmärk oli, tõsta võitlejate laskeoskuste taset, selgitada välja parimad kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad ning parim võistkond laskmises.
 
Võistkonnad loositi kohapeal, mille tulemusena moodustus loosi tahtel täies
koosseisus naiste võistkond ning peaaegu ka täies koosseisus seenioride võistkond.
 
Tulemused:
Kogu laskepäeva parimad:
Naised – Ave Larionova
Seenior –Raimond Lunev
Tegevliige – Kaido Pällo
 
Võistkondlikult:
I – Raimond Lunev, Albert Tamme, Arnold Aljaste, Kaido Sipelgas. (seenior)
II – Ave Larionova, Anne Kull, Mare Laide, Reelika Sepp. (NKK)
III – Kaido Pällo, Andrus Punnek, Eda Loik, Ariko Astra. (KL)
 
Üritust aitasid läbi viia lennuväljal : Arvi Matto, Tiit Lints, Andres Antsi, Marko Ender, Reemet Sits, Vahur Toomas, Ivari Rahula, Andri Tenson ning noorkotkad Martten Tiitsma, Artur Matvejev ja Kaido Kruusamäe.
Korralikult korraldatud laskepäeva ettevalmistusega tegeles mitmeid päevi Siim Jeeberg.
 
Laskjatelt kuuldud tagasiside oli väga positiivne, ning sooviti  samalaadse ürituse kordamist. Parimad laskurid osalevad pühapäeval 3. septembril Piirsalu lasketiirus kolonelleitnant Ago Reio nimelisel laskevõistlusel sõjapüssist.
 
Heiki Magnus
KL Lääne malev
Teavituspealik