Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu meened 2 - näitus Haapsalus

27.01.2018
Kaitseliidu meened
Tartu Rahu ja Eesti Vabariigi aastapäeva puhul avab Kaitseliidu Lääne malev Lääne Maakonna Keskraamatukogu (Posti 3) kahel korrusel näituse "Kaitseliidu meened 2". Kaitseliidu Lääne maleva liikmed on aegade jooksul kogunud erinevaid meeneid, alates kaitseliidu loomisest kuni tänapäevani. Näitusel on väljas Lääne maleva liikmete väärtuslikud ja huvitavamad esemed, meened ja autasud. Näitusel on eksponaadid mis moel või teisel kõnetavad kaitseliitu, tema allorganisatsioone, on kaitseliitlaste auhinnad või hinnalised kingitused. On karikad ja autasud, lisaks eestiaegsed meened ning unustusse vajunud uue aja esemed ja meened. Väljas on ka malevale kingitud esemeid. Näitus kooseneb erakogudes pärinevatest esemetest ning on taolisel kujul Läänemaal teistkordne. Esimene taoline näitus oli raamatukogus veebruaris kaks aastat tagasi.
Meenetest kõige uuem, mis näitusel väljas, on Kaitseliidu 100. aastapäeva juubelimark, esimese päeva ümbrik ja hõbedases ümbrikus komplekt. Eesti Post/Omniva emissioonikomisjoni otsusega on Kaitseliit 100 postmark esimene Eesti juubeliaasta markide seerias. Reedel, 26. jaanuaril toimus Tallinnas Rahvusraamatukogus Kaitseliidu 100. aastapäeva juubelimargi pidulik esitlus. 

Kaitseliidu margi esitlusel Rahvusraamatukogus oli müügil mark 0,65 €, margi ja templiga esimese päeva ümbrik margiga 1,50 € ja lisaks hõbedases ümbrikus komplekt hinnaga 5 €. Komplektis on mark, ümbrik ja infokaart.

KL Lääne maleva esindus osales samuti juubelimargi esitlusel ja soetas näidised näituse tarvis. Näitusel on väljast postmargi esitlusel Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ja postmargi kujundaja Lembit Lõhmus’e poolt allkirjastastatud Kaitseliit 100 ümbrik, hõbedane ümbrik ning selle sisu. Kaitseliit 100 postmargi tiraaž on 3000, valmistaja trükikoda Vaba Maa.

Näitust aitab korraldada Lääne Maakonna Keskraamatukogu ning see avatakse pidulikult 31. jaanuaril kell 17.00.
Olete lahkesti oodatud!

Heiki Magnus
Teavituspealik