Teksti suurus:
A A A

Eesti Vabadusvõitlejate päev Haapsalus, 8. juuli 2017

13.07.2017
Läänlaste Vabadussõja mälestussammas Haapsalus
KL Lääne maleva ja NKK Lääne ringkonna toetaval toel toimus 8. juulil Eesti Vabadusvõitlejate Liidu 24. kokkutulek ja 25. tegevusaasta tähistamine Haapsalus. Kokkutuleku avakõne pidas Kaitseliidu nimel Lääne maleva pealik kol-ltn Rasmus Lippur. Kontsertosas esinesid Kaitseväe orkester, Laulustuudio DoReMi, Ridala Põhikooli laululapsed ja Ridala rahvatantsurühmad.
EVL 25. aastapäeval asetasid kokkutulnud organisatsioonid ja koostööpartnerid mälestussamba jalamile 25 mälestuspärga. Ei mäleta sellist auväärset mälestuspärgade kogust Läänlaste Vabadussamba jalamil. Kontsert-tänujumalateenistusel Haapsalu Toomkirikus teenis piiskop Tiit Salumäe, mängis Kaitseväe orkester ltn Simmu Vasara juhatusel ja laulsid Laulustuudio DoReMi ja Ridala Põhikooli laululapsed, juhatas Anne Pääsuke.

Järgnes sõdurilõuna, maitsvat sõdurisuppi pakkus NKK Lääne ringkond. Aastapäeva üritusel esines ettekandega EVL juhatuse esimees Tiit Põder. Sõna said Lääne maavalituse esindaja Merle Mäesalu ning Riigikogu liikmed Henn Põlluaas ja Tarmo Kruusimäe. EVL tänas ja tunnustas teenetmärkidega mitmeid koostööpartnereid ning andis tänukirjad kokkutuleku kordaminekul tõhusat abi osutanud organisatsioonidele ja kollektiividele.
Pidupäeva välikontserdi juhatas sisse Kaitseväe orkester, seejärel esinesid Ridala rahvatantsurühmad Hilja Tamme juhtimisel. Päeva viimane osa oli vabamikrofon. Avatud oli Haapsalu piiskopilinnuse muuseum, EVL tagas päevast osavõtjatele muuseumi vaba külastuse.

Kokkutulekul osalesid pea kõigi maakondade esindused ning esindatud olid Soome, USA, Läti ja Leedu koostööpartnerid. Eelmine EVL kokkutulek Haapsalus toimus 10. juulil 1999. aastal.

Korraldustoimkonna nimel,
Heiki Magnus