Teksti suurus:
A A A

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritus – AASTA TEGU 2016.

29.04.2017
Kutse tänuüritusele
Kaitseliidu Lääne maleva
Risti malevkond  
AASTA KOOSTÖÖPARTNER 2016.
Suurepärase koostöö liikumispuudega noormeestele militaarlaagri korraldamisel 2016. aasta suvel.
Reedel, 28. aprillil toimus Eesti Rahva Muuseumi Jakob Hurda saalis Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu traditsiooniline, juba kuueteistkümnes tänuüritus. Tänuüritusest osavõtjaid tervitas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. Pidulikul aktusel tänas ja tunnustas Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tänumeenega üksikisikuid, asutusi ja organisatsioone, kes on 2016. aastal või pikema aja jooksul sõna või tegevusega toetanud liikumispuudega inimesi.

Aastate jooksul on tänumeene saanuid ligi 190, sel aastal lisandus 10. Kümne toetaja seas pälvis tunnustuse Kaitseliidu Lääne maleva Risti malevkond suurepärase koostöö eest liikumispuudega noormeestele militaarlaagri korraldamisel 2016. aasta suvel, malevkonnapealik kpt Aksel Heidemanni juhtimisel. Pidulikul tänuüritusel Tartus käisid tunnustusi vastu võtmas Aksel Heidemann, Hardi Rehkalt, Andre Saks, Halja Veersalu ja Piret Kollo. Puuetega Koja suvelaagri korraldamisega olid tegevad paljud KL Lääne maleva Risti malevkonna liikmed ja pea kogu Naiskodukaitse Risti jaoskonna tegus naispere. KL Lääne malevast olid oma oskustega abiks Kalle Karm, Reemet Sits, Arvi Matto, Erika Kalda, Heveli Veersalu ja mitmed teised oma eriala asjatundjad.

Aasta vabatahtliku tiitli saajaid oli kaks, üks nendest Haapsalu abilinnapea Peeter Vikman, keda Läänemaa Invaühing tänab pikaajalise vabatahtlikku koostöö eest. Peeter on alati abiks igas ettevõtmises nii nõu kui jõuga, alati huumorimeelne ja heatahtlik.

Kaitseliidu Lääne maleva ja Puuetega Koja igakülgne koostöö jätkub ka sellel aastal. Militaarlaagri ettevalmistused on täies hoos, järgmine korraldustoimkonna töökoosolek toimub 2. mail maleva staabis. Maleva ja Naiskodukaitse poolt vaadatuna on olulisem, et meie liikmed on oma oskuste ja teadmistega oodatud, neid kuulatakse ja nendelt küsitakse. Üheskoos jagatud teadmistega on ka puuetega inimestel elus veidigi kergem toime tulla. 

Kaitseliidu Lääne maleva nimel täname märkamast, täname tunnustuse eest!

Heiki Magnus
Teavituspealik